Електронне голосування щодо переуменування двох з чотирьох районів міста Одеси – Малиновського та Суворовського – добігає свого кінця і лишився всього один день для одеситів, щоб проголосувати “за” чи “проти”. І ось за кілька днів до “фінішу” в соціальних мережах активізувався рух “проти” перйменування районів, зокрема, Суворовського в Пересипський.
Рух проти перейменування Суворовського району в Пересипський ініціювала відома громадська активістка Одеси Наталія Мажарова.
Вона запустила публікацію у фейсбуці, яка набрала більше сотні репостів та кілька сотень коментарів.
“І я знаю, що не правильно переіменовувати Суворівський район в Пересипський. Має бути інша назва. І мене вибішує, що я маю слідкувати за діями влади, замість того, щоб робити щось приємне. Але така наша реальність”, – написала Наталія Мажарова на своїй сторінці.
Ініціативу Наталії Мажарової активно підтрима депутат Одеської міської ради Петро Обухов. Він взагалі запропонував іншу назву – “Миколаївській”. Також проти перейменування Суворовського району виступив народний депутат України Олександр Горенюк від пропрезиденсткьої партії “Слуга Народу”.
“Це не питання Суворівського району. Це не питання назви. Це питання ідеології. Це питання майбутнього УКРАЇНСЬКОЇ Одеси. Це про вдячність Миколаєву та Миколаївській області, які стіною стоять за Одесу. Ми завжди маємо пам’ятати їх сміливість та дякувати. Наші діти мають це знати” – зауважив нардеп Горенюк на своїй сторінці у фейсбуці.
Слід зауважити, що цей рух активістів та депутатів спрацював. Чаша терезів із 60 % проти 40 % під час електронного голосування стрімко наближається до межі 50 на 50. Зокрема, з 7655 одеситів, що прийняли участь в голосування по перейменуванню Суворовського району, висловилося 53 % “за” і 47 % “проти”. Це означає, що тут голосування може провалитися і тоді міська влада змушена буде або запропнувати інший варіант, або кілька варіантів – вважає Наталія Мажарова та Петро Обухов.
Схожа ситуація сталася із електронним голосування по перейменуванню Малиновського району у Хаджибейський. Тут участь у голосуванні взяло в півтора рази менше одеситів – усього 4 366 осіб, але “за” перейменування проголосувало вже 59,5 % жителів міста, які взяли участь у опитуванні, а проти – 40,5 % з тих, хто взяв участь у голосуванні.
Нещодавно ми писали, що на вулиці Балківськійз’явилися листівки, які закликають одеситів не допустити перейменування Суворівського району на Пересипський. Схожі є і на вулицях Малиновського району.
Також активно перейменування коментують жителі Одеси та регіону у соцмережах, але кількість тих, хто вже взяв участь у голосуванні, вказує на те, що дуже мала кількість одеситів виявила інтерес до електронного опитування з перейменування районів – всього трохи більше 12 тисяч жителів міської громади.
Це при тому, що Центральна виборча комісія у 2020-му році повідомляла, що загальна кількість жителів Одеси, яка має право голосу – 692 тисячі осіб. Тобто долю перейменування районів Одеси на сьогодні вирішують усього 1,7 % одеситів, що досягли 18 років і проживають на території Одеської міської громади.
Нагадаємо, що пролосувати “за” чи “проти” перейменування можна на вебпорталі Одеської міської ради «Соціально активний громадянин».
Для довідки: Наталя Мажарова – юрист, фахівець в області PR, громадський діяч, лідер оргкомітету «Вишиванкового фестивалю», що став одним із брендів сучасної Одеси. Наталя вже кілька років разом зі своєю дружною командою змінює Одесу, одеситів і стереотипи про наше місто.
Читайте також:
- Противники перейменування районів в Одесі клеять на вулицях листівки (фото).
- Перейменування двох районів в Одесі: на сайті мерії можна проголосувати “за” чи “проти”.
- Перейменування вулиць в Одесі: мерія запропонувала 15 нових назв.
- У Доброславі вулиця Мічуріна стала Бандери, а Григорівського десанту – Героїв УПА.
Фото: Одеська міська рада, сторінки у фейсбуці Наталії Мажарової, Олександра Горенюка.