В приватному секторі одного з районів Одеси 32-річний мешканець області організував так званий “реабілітаційний центр”, і яком “лікували” від алкогольної та наркотичної залежності. Але “пацієнтами” ставали люди, яких замовили за гроші туди помістити.
Про це повідомляють в Кіберполіції України.
Як встановили правоохоронці встановили, що «заклад» працював з 2021 року. Аби забезпечити роботу центру мешканець області створив підконтрольну юридичну особу. Допомагали здійснювати діяльність “центру” знайомі чоловіка.
Організатори створили інтернет-ресурс, на якому приймали замовлення на примусове “лікування” залежних осіб. “Пацієнтами” закладу ставали як нарко- та алкозалежні, так і особи, які комусь з якихось причин заважали.
Простіше кажучи, будь-хто міг домовитись з організаторами помістити у будинок зайву людину. Замовник просто вказував дані людини та повідомляв її місцеперебування.
Коштувала така послуга від 30 до 40 тисяч гривень. Щомісячний платіж за подальше утримання в центрі становив 20 тисяч гривень.
За словами правоохоронців, після отримання грошей за майбутнім “пацієнтом” одразу виїжджали чоловіки спортивної статури, які примусово доставляли особу в Одесу. Викрадачі видавали себе за правоохоронців або представників інших державних органів.
У “реабілітологів” не було ніяких довідок про стан здоров’я людей, яких вони утримували. Більш того, серед персоналу не було й медичних працівників.
Зловмисники утримували людей проти їх волі та в максимальній ізоляції. Людям заборонялося покидати територію “центру”, користуватися мобільними, самостійно пересуватися територією та зустрічатися з рідними.
Читайте також: На Одещині жінка закрила дитину в багажнику авто: що відомо?
За порушення правил “пацієнтів” карали – психологічно та фізично. Аби заспокоїти жертв, які чинили опір, застосовували наркотичні засоби.
“Реабілітологів” – організатора та двох його спільників – затримали під час чергової спроби викрадення людини. Також проведено 17 обшуків у будинку, який слугував “центром” та у приміщеннях зловмисників.
Правоохоронці вилучили лікарські печатки, підроблені посвідчення, зброю та боєприпаси, комп’ютерну техніку, мобільні телефони, банківські картки, документацію, «чорнові» записи та готівку.
Також поліцейські звільнили 20 осіб, які утримувалися в неволі. Наразі встановлюється повне коло потерпілих.
За вчинене правопорушення – незаконне позбавлення волі, вчинене організованою групою осіб – чоловікам загрожує до десяти років позбавлення волі. Після з’ясування усіх деталей та потерпілих можлива додаткова кваліфікація дій зловмисників.