Чорне море біля берегів Одеси забарвилося у бурий колір. Зокрема, таке явище спостерігали на 16 станції Фонтану. Але такий ефект має місце і на інших пляжах.
Як відзначають очевидці, з пляжів поверхня моря виглядає неоднорідною: ближче до пірсу вона бура, а біля берега – зелена.
Що це за явище і чи така вода є небезпечною для людей, розповів одеський екоактивіст, співзасновник громадської організації «Зелений лист» Владислав Балинський.
За словами фахівця, це так званий червоний приплив – явище, спричинене. бурхливим зростанням одноклітинних фотосинтезуючих водоростей динофлагелят з переважною чисельністю Lingylodinium polyedra, які, до того ж, ще й світяться вночі.
Більше подробиць «Одеське життя» розповідала у матеріалі: Вночі на узбережжі Одеси почало світитися море: в чому причина
За словами еколога, небезпека може бути в тому, що в морській воді зараз знаходяться токсини, і можлива алергічна реакція при купанні або отруєння при вживанні морепродуктів.
«Причина – забруднення морської води біогенами та опріснення, довгостроковий вплив кахівської диверсії на токсичні цвітіння теж потрібно вивчати», – зазначає Балінський.
Ще на тему: Плями мазуту на одеських пляжах: яких висновків дійшли екоінспектори.
Фото з Facebook-сторінки Владислава Балинського