В Одесі більше немає пам’ятників Катерині II та Суворову – обидва демонтували (фото, відео)

У ніч на четвер, 29 грудня 2022 року, в Одесі демонтували пам’ятники російській імператриці Катерині II та полководцю Олександру Суворову.

Як повідомляє Телеграм-канал одеської мерії «Одеса Офіційно», пам’ятник Суворову демонтовано згідно з рішенням сесії міської ради. Монумент передали на тимчасове зберігання до Одеського художнього музею.

пам'ятник Суворову, демонтаж

А «Суспiльне Одеса» інформує, що демонтаж пам’ятника, відомого як пам’ятник «Основникам Одеси», розпочався близько 23:00 вечора середи 28 грудня і тривав майже три години. Спочатку зняли скульптури фаворитів та за допомогою крана перемістили у вантажівку. Потім те саме зробили зі скульптурою Катерини II.

Демонтаж памятника екатерине Второй в Одессе2
Демонтаж памятника екатерине Второй в Одессе
Демонтаж памятника екатерине Второй в Одессе3
Демонтаж памятника екатерине Второй в Одессе4
Демонтаж памятника екатерине Второй в Одессе5
Демонтаж памятника екатерине Второй в Одессе6

Нагадаємо, рішення про демонтаж обох пам’ятникiв депутати Одеської міськради ухвалили на сесії 30 листопада 2022 року.

Як повідомлялося, пам’ятник Катерині II вирішили прибрати з центру Одеси, з Катерининської площі, оскільки вважали його маркером «російського світу», який російські окупанти використовують як привід для захоплення нашого міста. До того ж роль Катерини II в історії України складно назвати позитивною: вона знищила Запорізьку січ, закріпостила українських селян, підтримувала гоніння на українську мову.

Що стосується компаньйона імператриці Суворова, то в 1790 році під його командуванням була взята турецька фортеця Ізмаїл, а після війни в 1792 він очолив російські війська в Північному Причорномор’ї, керував розширенням фортеці в Хаджибеї (Одесі). У 1794 був відправлений до Польщі, щоб придушити повстання Костюшка. Там російські війська під керівництвом Суворова «прославилися» на всю Європу своєю жорстокістю: штурмуючи міста, росіяни вбивали всіх поспіль: дітей, жінок, чоловіків та старих людей.

Стаття на тему: День в історії: як війська Суворова штурмували Ізмаїл?

Читайте також:

Фото та відео: Суспiльне Одеса

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
1 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Борис
Борис
1 рік тому

Граф Лєв Толстой… https://youtu.be/qjP0b_QfDEk

Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції