Україна знову почала продавати електроенергію за кордон

Україна знову почала продавати електроенергію за кордон

Міністр енергетики України Герман Галущенко підписав розпорядчий документ, що дозволяє розпочати процес відновлення експорту електроенергії в умовах профіциту генеруючої потужності. Про це повідомляє Міністерство енергетики нашої країни.

«Українська енергосистема вже майже два місяці працює без обмежень споживачів із запасом потужності. Цього результату ми досягли завдяки титанічній роботі енергетиків, наших міжнародних партнерів, які допомагали у відновленні системи. Найскладнішу зиму пройдено. Наступний крок – відкриття експорту електроенергії, що дозволить залучити додатковий фінансовий ресурс для для необхідної відбудови знищеної та ремонту пошкодженої енергетичної інфраструктури»,

– зазначив Герман Галущенко.

Дозволена європейською мережею операторів системи передачі ENTSO-E потужність експорту становить 400 МВт. Однак фактичні обсяги експорту можуть коливатися залежно від часу доби та кон’юнктури ринку.

Глава Міненерго також наголосив, що забезпечення потреб в електроенергії для українських споживачів – у пріоритеті.

«Забезпечення електроенергією наших споживачів – це безумовний пріоритет. Тому експорт електроенергії буде працювати за умови забезпечення українських споживачів електроенергією та може бути припинений у разі зміни ситуації»,

– запевнив голова Міненерго.

За словами міністра, збільшення генерації та відкриття експорту – це відповідь українських енергетиків на російські обстріли та спроби знищити енергосистему.

Нагадаємо, Україна експортувала електроенергію до Молдови та країн ЄС з червня по 11 жовтня минулого року. За цей період було реалізовано 2,6 млрд кіловат/годин. Експорт було припинено через російські ракетні обстріли енергетичних об’єктів.

Враховуючи, що на експортерів було покладено спеціальні обов’язки щодо забезпечення доступності електричної енергії для побутових споживачів, із отриманих експортерами доходів на підтримку пільгової ціни для населення було сплачено 2,8 мільярда гривень.

Читайте також:

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції