Компанія Karpowership та АТ «Енергетична компанія України» підписали Меморандум про постачання плавучих електростанцій ¦потужністю 500 МВт.
Про це повідомляє телеграм-канал радника міністра внутрішніх справ України Антона Геращенка.
Заявленої потужності має вистачити на те, щоб забезпечити електрикою щонайменше мільйон українських сімей.
Що це – плавучі електростанції?
Енергетичні кораблі (Рowerships) – це спеціальні судна, на яких встановлені генератори, що виробляють електроенергію. Їх зазвичай розміщують у акваторіях портів.
Паливо Powerships подається з корабля супроводу. Енергокорабель може працювати на трьох видах палива:
- скраплений газ;
- мазут з низьким вмістом сірки;
- біопаливо.
Корабельна електростанція з’єднується з береговим обладнанням потужним силовим кабелем, звідки електрика прямує на стаціонарну електростанцію і вже звідти електрика надходить у національну мережу країни.
Де розмістять плавучі електростанції
Швидше за все, кораблі-генератори розмістять у портах Молдови та Румунії, і вже звідти подаватимуть енергію в Україну. Туреччина та Україна вже розпочали переговори з владою цих країн.
Розміщення суден за кордоном необхідно з міркування безпеки. Адже вся територія України знаходиться в зоні поразки російських ракет, а енергетичні об’єкти – одна з найласіших цілей рашистів.
Компанія Karpowership володіє 36 плавучими електростанціями, їхня загальна потужність складає 6 гігават.
Приклади для порівняння: захоплена російськими агресорами Запорізька АЕС показала рекордну потужність 6,14 гігават.
У попередні зими Одеська область споживала 1300-1400 МВт на добу, зараз показник впав до 800-900 МВт. Тож 500 МВт від Туреччини будуть дуже доречними.
Раніше “Одеське Життя” вже розповідала, що турецька компанія Karpowership веде переговори про відправку в Україну трьох суден-електростанцій. .
Нагадаємо, що в Україні зараз великий дефіцит електроенергії в Україні зараз великий дефіцит електроенергії. > через ракетні удари держави-терориста росія по наших об’єктах енергетики.