Новини Одеси та Одеської області

Що відомо про єдиного визволителя Одеси, який дожив до 80-ї річниці

Що відомо про єдиного визволителя Одеси, який дожив до 80-ї річниці

В Одесі залишилося три ветерани Другої світової війни, які обороняли наше місто. З них тільки один учасник визволення міста від загарбників – це Євгеній Семенович Ахлупін. У квітні 1944 року йому було всього 15 років.

30 вересня Євгенію Семеновичу виповнилося 94 роки.

Війну він зустрів дванадцятирічним, жив тоді у Великій Михайлівці, куди родина перебралася з Одеси. А у свої майже чотирнадцять уже брав участь у партизанському русі.

З 1943 року юнак працював в одеському підпіллі, був розвідником у Партизанській патріотичній групі.

Детально про те, як Євгеній Ахлупін наближав перемогу, його правду про війну та окупацію читайте тут.

Як повідомили в мерії, почесний ветеран України – Євгеній Семенович Ахлупін щомісяця отримує муніципальну допомогу в розмірі 3000 грн, а також адресну щомісячну стипендію Одеського міського голови в розмірі 5000 грн.

Сьогодні, 10 квітня 2024 року, Одеса знову відзначає річницю визволення міста від фашистських загарбників в умовах повномасштабної війни. Від самого ранку Одеса та область перебувають під прицілом ворожих ракет.

Тому офіційні святкові заходи не проводяться. Але з нагоди пам’ятної дати відбулися церемонії покладання квітів до пам’ятника Невідомому матросу на Алеї Слави та обеліску “Крила Перемоги” на площі Десятого квітня.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
1 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Любов
Любов
1 місяць тому

Здоровя та милості Божої ветерану, що дожив до часу випробувань російсько-українською війною, бо наш Яків Андрійович у 2020р., перед смертю закликав до миру. Даючи інтерв’ю, прохав осіб, приймаючих рішення зміцнювати мир, а не війну, бо, звільняючи Одесу, Європу, штурмуючи Рейхсканцелярію, в кінці війни він втратив ногу, дивом залишився в живих, був активним у соціальному житті. Прожив у бідності, був охоплений увагою вийнятково на свята…

Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції