Новини Одеси та Одеської області

Селищу в Одеській області повернуть історичну назву, хоча жителі її не схвалюють

Селищу в Одеській області повернуть історичну назву, хоча жителі її не схвалюють

Комітет Верховної ради затвердив повернення історичної назви селищу Суворове Ізмаїльського району. Його перейменують на Шикирлик, хоча місцеві жителі під час голосування від цього варіанта відмовилися.

Рішення було ухвалено на засіданні 3 квітня на засіданні комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

В Раді затвердили перелік населених пунктів, які будуть перейменовані найближчим часом. Серед них селище Суворове Ізмаїльського району.

Читайте також: Новий Париж та інші: В Одеській області змінять назви 11 населених пунктів, а в Україні – 109

Зазначимо, що наприкінці 2022 року жителі Суворового шляхом проведення електронного голосування обрали для населеного пункту іншу назву – Бессарабське. За цей варіант тоді проголосували 998 осіб.

Як бачимо, у Верховній Раді цю ідею не підтримали, а вирішили віддати данину історії населеного пункту.

Історичною назвою селища Суворове є Шикирлі-Китай, це ім’я йому присвоєно ще під час заснування 1819 року.

Першими відомими мешканцями земель, на яких розташоване селище, були татари. Але під час воєн 19 століття їх вигнали з рідної території російські та молдавські правителі. Проте татарська назва Шікірлі ще тривалий час зберігалася за селищем, правда до нього ще додали слово Китай.

На початку 19 століття у спорожніле татарське селище молдавське господар запросило болгарських переселенців. Наприкінці 19 століття Південна Бессарабія відійшла до Російської імперії.

А Суворовим Шікірлі-Китай став у лютому 1941 року. Таке рішення ухвалила тодішня комуністична влада, яка намагалася стерти сліди історії, яка говорила про те, що раніше на цій території жили інші народи.

Нагадаємо, що нещодавно назву Бессарабське затвердили селищу Тарутине Болградського району.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції