Порти Одеси, Чорноморська та Южного відновлять відвантаження зерна

Порти Одеси, Чорноморська та Южного відновлять відвантаження зерна

Найближчим часом порти Одеси, Южного та Чорноморська мають відновити роботу щодо відвантаження зерна на експорт. Такі результати переговорів між Україною, Туреччиною, ООН та росією.

Експорт українського зерна морем може відновитися найближчим часом

Свої підписи під документом поставили Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков, Міністр оборони Туреччини та генсек ООН.

переговори в Туреччині

Делегації України, Туреччини та ООН під час переговорів щодо експорту зерна

Аналогічний документ мають підписати сьогодні Туреччина, ООН та росія. Підписувати договір з боку російських агресорів до Стамбула прибув міністр оборони росії сергій шойгу.

Деталі угоди

Радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк розкрив деталі угоди:

  • Україна не підписує жодних документів із Росією. Ми підписуємо договір з Туреччиною та ООН та беремо на себе зобов’язання перед ними. Росія підписує дзеркальний договір із Туреччиною та ООН.
  • Ніякого супроводу транспорту російськими кораблями та присутністю представників у наших портах. У разі провокацій – негайна військова відповідь.
  • Всі перевірки транспортних кораблів здійснюватимуться загальними групами у водах у разі виникнення такої потреби

Виникає питання, який сенс підписувати такий договір рашистам, які доклали стільки зусиль для блокування портів та удушення української економіки.

Навіщо росії дозволяти вивозити зерно з України

Глава МЗС України Дмитро Кулеба вважає, що путін пішов на переговори, щоб показати країнам, які дотримуються нейтралітету або більше схиляються до російської позиції щодо війни (в Африці, Азії), що він врятував їх від голоду, зростання цін на продукти харчування.

Але, можливо, російські агресори вбачають у тому, що відбувається, якісь можливості для досягнення своїх військово-політичних цілей.

Нагадаємо, що директор Всесвітньої продовольчої програми Девіда Бізлі заявив про те, що якщо порти великої Одеси не розблокувати, то є загроза голоду для 44 мільйонів людей у різних країнах світу.

Водночас наша країна побоювалася, що Росія хоче використовувати цивільні судна як щит для атаки на Україну.

 

 

 

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції