Новини Одеси та Одеської області

Помер знаменитий Одесит Євген Голубовський: де і коли пройде прощання?

Помер знаменитий Одесит Євген Голубовський: де і коли пройде прощання?

Прощання з відомим журналістом та культурологом, почесним громадянином Одеси, віцепрезидент Всесвітнього клубу одеситів Євгеном Голубовським відбудеться завтра, 8 серпня, об 11.00 у Преображенському парку, біля Меморіалу першим одеситам.
Сам похорон пройде на Таїровському цвинтарі.

Про це повідомила його донька Ганна Голубовська.

Эвгений Голубовский

Щирі співчуття родині та близьким Євгена Голубовського висловив директор Всесвітнього клубу одеситів Григорій Барац.

Цитата Бараца Голубовскому

Голова правління Всесвітнього клубу одеситів Юлія Женевська згадує, що Євген Мойсейович легко знаходив спільну мову з кожною людиною. Вона згадує, що більш цілісної, що міцно стояла на своїх позиціях і вірною своїм принципам натури, вона не зустрічала.

Воспоминания Юлии Женевской

Нагадаємо, про смерть Євгена Голубовського повідомила його донька Ганна Голубовська. Вона написала про це у Facebook.

Умер Евгений Голубовский

Євген Мойсейович Голубовський – корінний одесит. Він народився 5 грудня 1936 року. Закінчив одеський Політех за спеціальністю «інженер», але на цій ниві пропрацював недовго, перейшовши до журналістики.

Головною спеціалізацією Євгена Голубовського як журналіста стали культура та історія Одеси. Співпрацював із різними одеськими виданнями. Був головним редактором газети «Всесвітні одеські новини», заступником редактора літературно-мистецького альманаху «Дерибасівська – Рішельєвська», керівником літературної студії «Зелена лампа», завідувачем відділу культури газети «Вечірня Одеса», де вів рубрику «Одесика», в якій з’являлися перші публікації відомих одеських краєзнавців – Сергія Лущика, Олега Губаря, Ростислава Александрова та інших.

1990 року Євген Голубовський створив газету Всесвітнього клубу Одеситів «Всесвітні Одеські новини». Публікувався у виданнях України, США, Ізраїлю та інших країн.

Також він чотири роки очолював депутатську комісію Одеської міськради з питань культури. Вів на телебаченні культурологічні програми.

Окрім цього, Євген Голубовський багато років збирав історичні дані з історії Одеси. З середини 90-х був членом міської історико-топонімічної комісії. За участю більшості центральних одеських вулиць повернули їхні історичні назви.

Серед його нагород – «Золоте перо Одеси», «Громадське визнання» та Почесна нагорода Одеського міського голови імені Григорія Маразлі ІІ та ІІІ ступенів. А у грудні 2021 року Євгена Голубовського було удостоєно почесного ордена Григорія Маразлі I ступеня за багаторічну просвітницьку та культурно-творчу діяльність, активну суспільну позицію та вагомий внесок у розвиток літератури та мистецтва.

«Одеське життя» про Євгена Голубовського:

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції