Сьогодні, 1 лютого 2022 року, відбувся аукціон єдиного майнового комплексу Одеського заводу шампанських вин, що на Французькому бульварі, 36. В торгах взяли участь сім претендентів. Із початкової ціни 87,4 млн грн фінальна сума продажу підвищилася до 195 003 млн грн. Перемогу здобуло ТОВ «Елітбуд групп».
За ці гроші фірма отримала 35 будівель та споруд, обладнання та транспортні засоби загальною кількістю 975 одиниць. Бомбосховище та житловий будинок, що знаходиться за територією заводу, залишилися у власності держави. Також не була приватизована земля площею 3,6098 га, на якій розміщується завод. Але новий власник може звернутися до місцевих органів самоврядування, щоб оформити орендні відносини або отримати містобудівні умови. Як буде використовуватися ця земельна ділянка – це вже відповідальність міста, наголосив Олександр Славський, начальник регіонального відділення Фонду держмайна в Одеській та Миколаївській областях.
Окрім того, за умовами продажу покупець має виконати чотири пункти:
- Зберегти профіль діяльності протягом 3 років, а саме виробництво виноградних вин;
- Укласти охоронні договори на памʼятку архітектури, а саме вʼїзну арку та головний корпус;
- Отримати дозвіл Антимонопольного комітету України (що передбачено законодавством про захист економічної конкуренції);
- Забезпечити утримання захисної споруди цивільного захисту.
Якщо ці умови не будуть виконуватися, то держава має право розірвати договір, говорить Олександр Славський.
В 2021 році на території заводу з’явилися суборендатори – Музей сучасного мистецтва, Інститут розвитку Одеси, Центр розвитку мистецтв, які мали на своїй меті створити на території головного корпусу культурний простір. Втім, Олександр Славський запевнив, що згідно з Цивільним законодавством, у разі переходу власності на цей об’єкт зберігаються чинними всі договори оренди. Тобто і музей, і інші проєкти мають залишатися на території заводу до кінця дії договору суборенди цих приміщень – до 2035 року.
Нагадаємо, що культурних діячів міста збентежила ця ситуація. Євген Дємєнок, меценат, колекціонер, письменник, опублікував відкритий лист із проханням не допустити продажу об’єкту. До нього долучилися відомі одесити.
«Ми, культурні та громадські діячі Одеси, залишаємо за собою право відстоювати свою позицію у будь-який законний спосіб та протистояти будь-яким спробам вкрасти у Одеси та жителів міста цю територію та майбутній Центр сучасного мистецтва та культури»,
– говориться у в повідомленні.
Втім, видання «Думська», зв’язує власника компанії «Елітбуд групп» Аскольда Коваля із банкіром та засновником Музею сучасного мистецтва Вадимом Мороховським. Будемо сподіватися, що в такому випадку над територією заводу немає загрози забудови.
Протягом 10 днів буде тривати перевірка Фондом переможця: у потенційного покупця має бути повністю розкрита структура власності – тобто підтвердження, що він не зареєстрований в офшорних зонах і не пов’язаний із державою-агресором.
За словами Олександра Славського, найближчим часом готуються до продажу й інші виноробні заводи, які знаходяться в Одесі та області.
Треба зазначити, що завод зупинив свою діяльність з виготовлення вин ще у 2018 році.
Ранiше «Одеське життя» розповідало про історію створення Заводу шампанських вин.
Фото авторки