Новини Одеси та Одеської області

Одеські ветеринари виходжують червонокнижних кошенят: їхня мати загинула під обстрілом

Одеські ветеринари виходжують червонокнижних кошенят: їхня мати загинула під обстрілом

Три дитинчата лісової кішки залишилися без матері, яка загинула під час обстрілу території Одеської області рашистами. Наразі малюки на реабілітації у ветеринарів. У майбутньому їх планують випустити в природне місце існування.

Про це повідомили у ветеринарній клініці Vet Crew Hospital.

“На перший погляд здається, що це звичайні домашні кошенята, але не вводьте себе в оману.😼

Нещодавно, до нас на реабілітацію потрапило 3 кошеня лісової кішки в дуже складному стані. Після чергової бомбардування Одеської області, жителі навколишніх сіл виявили гніздо з кошенятами, а поряд мертву маму”

сказано на сторінці клініки в соціальній мережі Instagram.

Середньоєвропейський лісовий кіт (лат. Felis silvestris silvestris) потайлива тварина, яка фактично не наближається до поселень і уникає всіх можливих контактів з людиною. Але, незважаючи на це, унікальна тварина вважається практично зниклою. В Україні їх налічується близько 300 штук.

Найбільшою проблемою їх зникнення вважається конкуренція з домашніми кішками і передача від них інфекцій. Знищення ареалів проживання людиною, полювання на них, а тепер ще й війна відіграють свою роль у їхньому стрімкому зникненні.

“Ми дуже сподіваємося, що ми зможемо реабілітувати цих кошенят і повернути їх назад у дику природу. Але ще довгий шлях!”,  –

говорять фахівці клініки.

Докладніше про середньоєвропейську лісову кішку можна дізнатися тут: uk.wikipedia.org/wiki/Кіт_лісовий

В Одеській області лісові кішки живуть переважно в Національному природному парку “Тузловські лимани”. Ця територія неодноразово обстрілювалася та бомбилася російськими агресорами. Нещодавно “ Одеське життя” публікація фотографії наслідків обстрілів нацпарку.

Також повідомлялося, що від дій рашистів страждає морська фауна. У Чорному морі спостерігається масова загибель дельфінів, в Азовському взагалі може зникнути вся морська живність..

Фото зі сторінки ветеринарної клініки Vet Crew у соціальній мережі Instagram

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції