Новини Одеси та Одеської області

Дії російських військових у Чорному морі ведуть до загибелі дельфінів та риб

Дії російських військових у Чорному морі ведуть до загибелі дельфінів та риб

Все більше вчених заявляють, що військова активність рашистів у Чорному морі призводить до масової загибелі чорноморських дельфінів та деяких видів риб.

Про це повідомляє 24 канал.

Це може мати довготривалі негативні наслідки для екосистем на Півдні України.

Так, провідний дослідник морської флори та фауни Угура Озсандікчі (Сінопський університет, Туреччина) повідомив, що з кінця лютого на турецьке узбережжя викинуло понад 100 дельфінів. Екологи та біологи сходяться на думці, що основною причиною цього стало шумове забруднення від військових кораблів на півночі.

Низькочастотні гідролокатори військових кораблів та підводних човнів безпосередньо заважають ехолокації дельфінів. Без природної орієнтації дельфіни що неспроможні ідентифікувати видобуток. Тож вони змушені голодувати. До того ж їх охоплює паніка, вони стають дезорієнтованими у просторі, отже, вистрибують на берег.

Вчені додають, що глобальне розслідування причин та масштабів нещодавньої загибелі дельфінів може тривати місяці чи роки. Нині більшість берегової лінії недоступна для дослідників через війни. За даними турецького фонду морських досліджень, ці смерті та інше забруднення, пов’язане з війною, можуть створити кризу у біорізноманітності регіону.

Шумове забруднення також впливає на популяцію риб. Ті замість того, щоб продовжувати життя у Чорному морі, змушені мігрувати у пошуках їжі.

Це порушує місцеву екосистему, як і раптова загибель дельфінів, що знаходяться на вершині харчового ланцюга Чорного моря.

– розповідають вчені.

Їхня смерть може загрожувати цілим субпопуляціям і може пройти багато років, перш ніж їхня популяція оновиться.

Раніше у матеріалі «У Чорному морі через російських військових гинуть дельфіни»</a> ми розповідали, що таких же висновків (активність російських військових кораблів призводить до загибелі дельфінів) дійшли й одеські екологи.

Колаж: 24 канал

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: