Новини Одеси та Одеської області

Чи загрожують бомбардування «Азовсталі» життю в Азовському та Чорному морях?

Чи загрожують бомбардування «Азовсталі» життю в Азовському та Чорному морях?

Рашисти без зупинки бомбять «Азовсталь» дедалі потужнішими боєприпасами. Є побоювання, що через обстріл може статися витік концентрованого сірководню в Азовське море, а звідти в чорне. А це загроза всього морського життя.

18 травня мер Маріуполя Вадим Бойченко заявив про необхідність негайного допуску на “Азовсталь” міжнародних експертів та ООН для вивчення ситуації та запобігання екологічній катастрофі світового рівня.

За його словами, є загроза повного вимирання Азовського моря, тому що бомбардування “Азовсталі” могло пошкодити технічну споруду, яка стримує десятки тисяч тонн концентрованого розчину сірководню.

Видання «Ізбірком» запитала еколога та заступника директора Національного парку “Тузловські лимани” Івана Русєва, наскільки реальна така небезпека?

Вчений вважає, що витік великої кількості концентрованого сірководню в Маріуполі може загрожувати життю в Азовському морі, але не в Чорному.

“Вважаю, що це справді загроза Азову, але не Чорному морю. Оскільки тут майже 2 тисячі метрів глибини сірководню вже є. Може бути спочатку масштабне заморювання риби в Азові… але Чорному морю загроза малоймовірна”, – зазначив він.

Чорне море відрізняється дуже цікавою структурою. Справа в тому, що товща води в ньому поділяється на кілька шарів, які не перемішуються між собою. Тонкий поверхневий шар моря більш прісний, він багатий на кисень і органічні речовини. Саме тут зосереджено всю різноманітність чорноморської фауни. Але починаючи з глибини 100 метрів відбувається зниження кількості розчиненого кисню, і приблизно з глибини 200 метрів Чорне море є токсичним сірководневим середовищем.

структура вод чорного моря

За однією з версій, сірководень утворюється на дні при гнитті органічних залишків. І через погану циркуляцію води накопичується там у великих кількостях. За іншою версією, сірководень виділяється із розломів земної кори на дні моря.

Фото “Азовсталі” – мерії Маріуполя; структури вод Чорного моря – mapme.club

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: