Новини Одеси та Одеської області

На Одещині поширюється смертельна інфекція: про що попереджають медики

На Одещині поширюється смертельна інфекція: про що попереджають медики

В Одеській області спостерігається зростання захворюваності на менінгококову інфекцію. У 2024-му році вже зареєстровано три випадки зараження. Двох хворих врятувати не вдалося.

Про це повідомляє Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб.

Протягом минулого року в області було зареєстровано 13 випадків, з них троє дітей до 17 років. Переважна більшість випадків зареєстрована в Одеському районі та Білгород-Дністровському.

“Особливу тривогу викликає реєстрація групових захворювань, зокрема в Татарбунарській територіальній громаді Білгород-Дністровського району, де зареєстровано родинний осередок із трьома випадками захворювання”, – зазначають медики.

За інформацією центру контролю та профілактики хвороб, 2023 року на Одещині зареєстровано 5 летальних випадків – усі хворі звернулися по медичну допомогу несвоєчасно.

До теми: В Одесі розслідують загадкову смерть восьмирічного хлопчика

Чим небезпечна менінгококова інфекція

Менінгококова інфекція (МІ) – антропонозне інфекційне захворювання, що протікає у формі назофарингіту, менінгіту або сепсису. Є одним із серйозних і небезпечних респіраторних захворювань із широким, блискавичним діапазоном клінічних проявів і високою летальністю.

Збудником МІ є менінгокок. У навколишньому середовищі бактерія нестійка і швидко гине поза організмом людини.

Збудник передається з краплями слизу під час кашлю, чхання, розмови. Близький тривалий контакт з інфікованою людиною-носієм сприяє поширенню хвороби. Інкубаційний період триває 1-10 днів і в середньому становить 4 дні.

Менінгококові інфекції є важкими, переважно дитячими захворюваннями. Найвищий рівень захворюваності – серед дітей до 1 року. Зокрема, 2019 року в Україні було зареєстровано 299 випадків менінгококової інфекції (50 – у дітей до 1 року).

Щорічно у світі реєструють близько 300 – 500 тисяч випадків МІ, зокрема 30 – 50 тисяч летальних.

Природна сприйнятливість людей висока, але наслідки інфікування залежать як від властивостей збудника (вірулентності), так і від резистентності ураженого організму. Після перенесеної хвороби зберігається тривалий імунітет.

Профілактика

  • Основним профілактичним заходом МІ є своєчасне звернення по медичну допомогу при появі ознак ГРВІ для раннього виявлення, встановлення діагнозу та надання медичної допомоги.
  • Часте провітрювання та вологе прибирання приміщень.
  • Також необхідно вести здоровий спосіб життя, особливо в зимово-весняний період перебувати на свіжому повітрі не менше 2-3 годин.
  • В Україні щеплення від менінгококової інфекції належить до рекомендованих. Тому за бажанням можна щепитися від цієї інфекції за власні кошти.
Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції