Новини Одеси та Одеської області

Як витрачають депутатський фонд Одеси під час війни

Як витрачають депутатський фонд Одеси під час війни

Воєнний стан вніс свої корективи в життя одеситів і 2023 рік продемонстрував нові пріоритети в депутатській допомозі. Уперше за роки існування депутатського фонду одеські обранці ухвалили рішення перенаправити кошти на потреби ЗСУ.

Депутатський фонд Одеської міської ради – це зарезервована за кожним із депутатів сума в міському бюджеті. Депутатський фонд створюється з метою оперативного вирішення питань соціально-економічного характеру та більш ефективного використання бюджетних коштів. Розмір депутатського фонду визначається під час формування бюджету на наступний рік.

З 2017 до 2023 року депутатський фонд в Одесі зріс з 500 тисяч грн до 4 мільйонів грн на одного обранця. Рішенням Одеської міської ради від 8 лютого 2023 року затверджено депутатський фонд у розмірі 192 мільйонів гривень.

Читайте також: Безкоштовного лікування ВІЛ, туберкульозу та гепатитів в Одесі не буде

На що спрямували кошти фонду депутати у 2023 році?

Як депутати Одеської міської ради відповідають на потреби одеситів і які питання стали пріоритетними, проаналізували експерти всеукраїнської кампанії “Місцеві депутати. Атестація”.

У 2023 році найбільша сума коштів депутатського фонду була спрямована на департамент охорони здоров’я – 52,2 млн грн. Основний обсяг коштів було витрачено на придбання медичного обладнання, апаратів штучної вентиляції легенів та діагностичних систем для пологових будинків і міських клінічних лікарень.

Для порівняння, у “ковідному” 2020-му році для боротьби з пандемією одеські депутати спрямували на цей департамент 43,92 млн грн.

На другому місці за кількістю отриманого фінансування у 2023 році є департамент муніципальної безпеки, через який було профінансовано видатки на суму 41,35 млн грн. Більшу частину цих коштів 40,6 млн грн було перенаправлено на потреби ЗСУ. На потреби сил оборони перерахував кошти 21 депутат.

На департамент міського господарства депутати спрямували кошти на загальну суму 26,5 млн грн. За них здебільшого було виконано капітальний ремонт об’єктів благоустрою території в районі житлових будинків, адреси яких визначали депутати, а також здійснено роботи з усунення наслідків аварій у житловому фонді.

На департамент освіти і науки депутати спрямували 26,3 млн грн. Левову частку з них витратили на ремонт і обладнання укриттів у школах і дитячих садках.

Нагадаємо, депутати Одеської міської ради ухвалили рішення про виділення матеріальної допомоги кожному військовослужбовцю, який піде на фронт у лавах Збройних сил України. Йдеться про одноразову виплату 20 тисяч гривень. Виплати військові почнуть отримувати вже 2024 року.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції