Місця скорботи Одеси: краєзнавці завершили роботу над цікавим проектом

Місця скорботи Одеси: краєзнавці завершили роботу над цікавим проектом

Одеські історики та краєзнавці завершили роботу над цифровим каталогом некрополів та поодиноких поховань під назвою «Місця скорботи Одеси». Його метою було створити онлайн-карту всіх діючих та ліквідованих місць поховань та масових страт у нашому місті у першій половині минулого століття.

Про це повідомив одеський історик-краєзнавець, творець екскурсійної агенції «Тудой-Сюдой», голова громадської організації «Суспільство та історична спадщина» Олександр Бабич.

«На сьогодні ми змогли встановити і описати місця 78 об’єктів (діючи кладовища, знищені некрополі, поодинокі поховання в межах міста, військові братські могили, місця Голокосту, місця терору і т.п.) На сьогодні це найбільший подібний каталог в Одесі»,

– написав він у себе у Facebook.

Місця скорботи Одеси

Стаття на тему: Місця скорботи Одеси: історики та краєзнавці презентували незвичайний проект

Бабич також зазначив, що робота над проектом продовжувалася останні чотири роки і була виконана ГО «Суспільство та історична спадщина», а останній рік став однією з частин проекту «Підтримка реалізації Стратегії культурного розвитку Одеси».

«Цей загальний проєкт координує ГО «Піксельовані Реальності» у партнерстві з Департаментом культури, міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Одеської міської ради, фінансується ЄС в рамках проєкту EU4Culture»,

– пояснює історик.

Над проектом працювала група дослідників, у тому числі Андрій Крантов, Анна Купрій, Руслан Шеремета та Олександр Сурілов.

Ще на тему: В Одесі знайшли таємні поховання жертв сталінського режиму

Безумовно, зазначає Бабич, роботу буде продовжено, тому що нові місця інколи знаходяться випадково. Він просить тих, хто має схожа інформація, повідомляти йому про це.

Ознайомитися з картою скорботних місць Одеси можна тут.

Фото Марії Котової

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції