Ленін та Сталін залишаться на Одеському залізничному вокзалі

Ленін та Сталін залишаться на Одеському залізничному вокзалі

В “Укрзалізниці” відмовилися прибирати радянську символіку із будівлі вокзалу в Одесі. Говорять, що вона має художню цінність.

Про те, що філія “Вокзальна компанія” акціонерного товариства “Укрзалізниця” відмовилася прибирати радянську символіку з будівлі вокзалу станції “Одеса-Головна”, повідомили активісти організації “Декомунізація України”.

Залізничники пояснили, що ще у жовтні 2015 року Констультативна рада з питань охорони культурної спадщини Одеської області вирішила, що всі декоративні елементи, використані в архітектурному вирішенні інтер’єру та екстер’єру будівлі вокзалу, є втіленням авторського задуму та мають високу художню, архітектурну та архітектурну. І тому не можуть розглядатися окремо від будівлі-пам’ятника.

Тож барельєф Леніна, Сталіна, серпи та молоти “Укрзалізниця” вирішила залишити на будівлі одеського вокзалу.

Раніше “Одеське Життя” повідомляло, що в Ізмаїлі перейменують 100 вулиць, назви яких пов’язані з Росією.

Також у цьому місті Одеської області ще не вирішили, як вчинити з пам’ятником російському фельдмаршалу Суворову. Багато місцевих жителів вимагають його зносу чи перенесення, але є й ті, хто заперечує. Поки ж, щоб уберегти пам’ятник від вандалів, його “посадили в клітку”.

А депутат Одеської міської ради Петро Обухов нещодавно запропонував перейменувати. десятки міських вулиць, і навіть цілий район із «російськими» назвами.

Фото та джерело: Ізбірком

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції