Новини Одеси та Одеської області

Прибрати росію з Одеси: чи варто перейменовувати десятки вулиць?

Прибрати росію з Одеси: чи варто перейменовувати десятки вулиць?

Депутат Одеської міської ради Петро Обухов нещодавно запропонував перейменувати десятки міських вулиць, і навіть цілий район із «російськими» назвами. Але чи поділяють цю ідею одесити? І коли може бути реалізована ця ідея?

Одеса – не «російське місто»

Як зазначає Петро Обухов на своїй сторінці у Facebook, після всіх звірств, які в ході цієї війни Росія вчинила в Україні, зокрема, після Бучі, Гостомеля, Харкова, Сум, Маріуполя, Чернігова, а також після ракетних ударів по нашому місту, дуже дивно бачити багато вулиць, які включають Одесу в російський культурний контекст».

Петро Обухов

Петро Обухов

На його думку, з Одеси необхідно прибрати все, що стосується країни-агресора, щоб ніхто не міг стверджувати, що Одеса нібито є «російським містом».

«А це виглядає так, тому що у нас є вулиці на честь московського князя Дмитра Донського та новгородського Олександра Невського. Яке вони мають відношення до Одеси чи України?» – додав Обухів.

Він також пропонує перейменувати цілий район Суворовського Одеси. Як варіант – у Кримський.

Тим часом депутат зазначає, що перейменування вулиць – процес не одного дня: цим займається міськрада на своїх сесіях за поданням історико-топонімічної комісії. Але з початку війни жодних засідань історико-топонімічної комісії не було так само, як і сесій міськради.

В Ізмаїлі перейменують 100 вулиць. Загалом в Ізмаїлі 359 вулиць, провулків, проспектів та інших об’єктів топоніміки. Назви сотні їх пов’язані з росією. Через військову агресію цієї держави проти України, у місті вирішили провести дерусифікацію.

«Близько ста вулиць та провулків названо на честь російських та радянських учених, діячів культури, історичних персоналій, військових начальників. Вони не стосуються ні історії Ізмаїла, ні історії України», – пояснив міський голова Ізмаїла Андрій Абрамченко.

Процес проходитиме у кілька етапів. Фахівці визначать список критеріїв, згідно з якими буде створюватись список вулиць та провулків для перейменування; проводитися ретельний аналіз існуючих назв та формування переліку об’єктів; збір пропозицій із новими назвами; затвердження нових назв Ізмаїльською міською радою.

Очікується, що робота триватиме кілька місяців.

Якщо вулиці змінюють назву, чи треба міняти документи?

перейменування вулиць в Одесі

Фото: Апостроф

Через російську агресію в багатьох населених пунктах вирішили змінити назви вулиць, проспектів та площ. У зв’язку з цим юристи роз’яснили, що місцевим жителям міняти адресу в документах немає потреби: зміна назви вулиці – не зміна реєстрації місця проживання. Перереєстрацію місця проживання можна здійснити, наприклад, під час обміну паспорта або зміни прізвища.

Також немає потреби вносити зміни до документа про право власності на нерухоме майно (свідоцтво про право власності, свідоцтво про право на спадщину, договір купівлі-продажу, дарування тощо). Якщо власник бажає продати, подарувати чи передати у спадок свою нерухомість, він може звернутися до органу державної реєстрації прав на нерухоме майно із заявою про внесення змін. Тоді в документах, які оформлятимуться на нового власника, вже буде вказано нову назву.

117 вулиць та провулків в Одесі носять «російські назви». Саме стільки нарахували активісти. Укладачі списку умовно розділили всі топоніми на кілька груп: ті, які потрібно змінити, ті, з якими потрібно додатково розбиратися історикам, і ті, що можна залишити.

Одеська вулиця Пушкінська

Фото: Культурометр

Що думають одесити про перейменування російських вулиць?

У соцмережах, на вулицях та на кухнях одеситів пропозиція депутата Обухова викликала бурхливу реакцію. Хтось ідею підтримує, хтось вважає її несвоєчасною, а хтось упевнений, що в країні та місті є чимало інших проблем.

«Одеське життя» зібрало деякі коментарі з Facebook:

Наталія Молодецька: «А навіщо? У нас все так добре, що лишилося міняти назви районів, вулиць, сіл тощо. У нас уже об’єднали три райони та дали назву «Одеський», і що в результаті? У кожному районі були вулиці з однаковою назвою. Як приклад: вулицю Шевченка у кожному селі у реєстрах легко знаходили по району, а зараз це просто жах, при пошуку адреси в Одеському районі вилазить мільйон вулиць Шевченка! Залиште Суворівський район у спокої, або якщо нудно і хочеться «движухи», то називати треба на честь наших генералів – Залужний або Марчело. Ну хоча б США, Байден, Джонсон чи Джевелін. А взагалі «як човен назвеш, так він і попливе». Наш «човен» пливе, витримує всі навантаження, дайте спокій Поскот і Суворівський район.

Андрій Кругляченко: «Тільки перш ніж перейменовувати, погляньте на карту України та переконайтесь, що Новомосковськ – УКРАЇНСЬКЕ місто. УКРАЇНСЬКИЙ! У Дніпропетровській області».

Nikita Serdjukov: «Поки що треба зробити так, щоб Одеса не стала містом-побратимом Ростова, а потім уже думати про перейменування».

Margarita Koshkina: «За чий рахунок бенкет? Обухів зі своєї кишені все це сплатить? Це ж не лише таблички поміняти. У місті є куди витрачати гроші».

Костянтин Анатолійович: «Все, що пов’язано з роzzією, має бути викреслено з України!»

Alex Nikmar: «Будуйте нові вулиці та називайте їх так, як хоче народ Одеси!»

Tania Levkowsky: «Логічно надати нейтральну назву «Північний». Але правильно зробити опитування громадян, які у тому районі проживають».

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції