Новини Одеси та Одеської області

В Ізмаїлі перейменують 100 вулиць, назви яких пов’язані з Росією

В Ізмаїлі перейменують 100 вулиць, назви яких пов’язані з Росією

Загалом в Ізмаїлі 359 вулиць, провулків, проспектів та інших об’єктів топоніміки. Назви сотні їх пов’язані з росією. Через військову агресію цієї держави проти України, у місті вирішили провести дерусифікацію.

Про це під час брифінгу повідомив міський голова Ізмаїла Андрій Абрамченко.

«Попередній аналіз назв міських вулиць та провулків показав наявність чужого для України нарратіву. На сьогоднішній день топонімічний ландшафт Ізмаїла зберігає близько ста вулиць та провулків, названі на честь російських та радянських учених, діячів культури, історичних персоналій, військових начальників. Сто об’єктів – кожна четверта вулиця чи провулок. Це дев’яносто імен на карті міста. Чому дев’яносто? Тому що деякі проспекти і провулки носять одну й ту саму назву. Тож у нас сто об’єктів топоніміки, а імен – дев’яносто. Вони не стосуються ні історії Ізмаїла, ні історії України», – пояснив міський голова.

За декомунізацією прийшла дерусифікація

Раніше в Ізмаїлі вже проходили масові перейменування. Так, у 2016 році у місті відбулася декомунізація топонімічних назв. Нові імена отримали 66 об’єктів. І вже після початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України в Ізмаїлі перейменували проспект Суворова на проспект Незалежності.

З огляду на великий обсяг робіт, пов’язаних з перейменуванням, подальший процес проходитиме послідовно і в кілька етапів:

  1. Спочатку фахівці визначать список критеріїв, згідно з якими буде створюватися список вулиць та провулків для перейменування.
  2. Далі буде проведено ретельний аналіз існуючих назв та сформовано перелік об’єктів для зміни назв.
  3. Третій етап передбачає збір пропозицій з новими назвами. Планується, що вулиці будуть поділені на кілька груп за типами найменувань.
  4. Фінальний етап – це затвердження нових назв Ізмаїльською міською радою.

На перейменування вулиць в Ізмаїлі піде кілька місяців

Андрій Абрамченко доручив міському управлінню культури та туризму підготувати робочу групу з організації процесу перейменування та розпланувати цю роботу за часом.

«Причому основне завдання робочої групи носить більш технічний характер, – зазначив мер. – Вона акумулюватиме пропозиції з урахуванням критеріїв перейменування, організовуватиме їх аналіз та обговорення з громадою. Можливо, останнє відбуватиметься шляхом інтернет-голосування. Потім робоча група підбиватиме підсумки».

Очікується, що процес перейменування вулиць та об’єктів в Ізмаїлі триватиме кілька місяців. Більшість цього часу піде на збирання пропозицій нових назв від городян.

Раніше депутати Ізмаїльської міськради у віддаленому форматі зібралися на пленарне засідання сесії, щоб розглянути одне питання – “позбавлення символіки імперського російського минулого”.

Раніше “Одеське Життя” повідомляло, що в Балтській громаді перейменують 50 вулиць.

Джерело та фото Ізбірком

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: