28 січня о 18:55 криголам «Ноосфера» вирушив з Одеського порту у свій перший рейс до Антарктиди. Понад чотири місяці триватиме похід. За цей час судно двічі перетне Атлантику, проведе низку досліджень, забере полярників з антарктичної станції «Академік Вернадський».
Екіпаж корабля складається з 26 осіб. Серед них є українці та іноземці, які працювали на Британську антарктичну службу.
Крім того, до Антарктиди «Ноосфера» доправить членів наукової експедиції. Вони мають замінити працівників на Українській арктичній станції «Академік Вернадський».
– Звісно, тяжко. У нас великі переходи, робота в тяжких умовах, відсутність будь-яких портів, буде постійна робота з краном. Перевантаження – це дуже тяжко. Це судно просто чудове, воно збудоване людьми для людей. Тут все зроблено, щоб людині було зручно, комфортно та безпечно працювати, – розповів член екіпажу Олексій.
Що доставить українським полярникам криголам?
Перша зупинка рейсу відбудеться у порту міста Пунта-Аренас у Чилі. Там на корабель завантажать додаткове обладнання та припаси, після чого криголам вирушить до полярної станції «Академік Вернадський». Також дослідники вивчатимуть біорізноманіття та стан морської води у прибережній зоні Антарктиди.
– Ми завозимо людей, які зимуватимуть там наступного ріку, і повністю всі запаси на цей рік. Це починаючи від 140 тонн пального та продовжуючи запасами продовольства та медикаментів. Також взяли два нових снігоходи, два нові потужні моторні човни. Ми маємо дві морозильні камери на – 80 градусів і в цих камерах їде вакцина Pfizer. Бо ті, хто зараз на станції, вони не вакциновані. На момент, коли вони вилітали туди, в країні нереально було дістати вакцину, – поділився деталями вмісту вантажу директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.
Він зазначив, що за планом рейс триватиме до травня 2022 року. Перед відбуттям в Україну «Ноосфера» знову зробить зупинку біля Академіка Вернадського, щоб забрати частину вчених.
Криголам «Ноосфера» вирушив у свою першу експедицію в Антарктиду під українським прапором. З причалу Одеського морського порту судно відшвартували о 18.55.
За матеріалами «Суспільне. Одеса»
Читайте також ексклюзивну публікацію «Одеського Життя» про те, як буде організовано харчування полярної експедиції “Ноосфери”. Репортаж з кухні, інтерв’ю з шеф-кухарем та інші подробиці про те, де, чим та як харчуватимуться полярники, вчені та члени криголаму.
Нагадаємо, раніше криголам «Ноосфера» належав Великій Британії і називався James Clark Ross. А у 2021 році його за символічні 5 млн доларів придбала Україна для доставки людей та вантажів на антарктичну станцію «Академік Вернадський» а також для проведення наукових досліджень світового океану.
Науково-дослідне судно «Ноосфера» презентували 29 жовтня 2021 року. На церемонії перейменування був присутній президент Володимир Зеленський.
Раніше ми писали про те, що «Ноосфера» знову стоїть в Одеському порту.
Ще новини Одеси про криголам «Ноосфера»:
- В Одессе для всех желающих проведут онлайн экскурсию по ледоколу «Ноосфера»
- Украина купила ледокол: зачем он нужен нашей стране?
- Український криголам «Ноосфера» не зумів вчасно відплисти до Антарктиди
Фото і відео «Суспільне. Одеса»