Науково-дослідне судно «Ноосфера» зараз стоїть на причалі Одеського морвокзалу. Воно прийшло з порту Чорноморська, де проходило техобслуговування та ходові випробування. Адже попереду перша експедиція до Антарктиди.
Ходові випробування та технічне обслуговування «Ноосфери» пройшли успішно. В Одесі на криголам завантажать усе необхідне для українських полярників на антарктичній станції «Академік Вернадський» та наукових досліджень світового океану.
Відправлення «Ноосфери» до Антарктиди до Національного арктичного наукового центру запланували вже наступного тижня.
У повідомленні центру сказано:
Було протестовано роботу двигунів, керованість судна на різних режимах ходу, а також готовність до спуску рятувальних шлюпок і плотів, роботу якорів та палубного обладнання, зокрема пристроїв для занурення наукових приладів та пробовідбірників тощо.
Випробували під час підготовки судна і систему динамічного позиціонування. «Ноосфера» – поки що єдине судно в Україні, яке має таку систему. З її допомогою корабель здатний годинами перебувати в одній точці з відхиленнями лише кілька сантиметрів.
Нещодавно “Одеське Життя” писало, що український криголам “Ноосфера” не зумів вчасно відплисти до Антарктиди . Причина – через новорічні свята не всі необхідні вантажі встигли доставити на криголам вчасно.
Криголам «Ноосфера» раніше належав Великій Британії і називався James Clark Ross. А 2021 року його за символічні 5 млн. дол придбала Україна для доставки людей та вантажів на антарктичну станцію «Академік Вернадський», а також для проведення наукових досліджень світового океану.
Символічним є і той факт, що саме 1996 року саме цей криголам James Clark Ross доставив на станцію першу українську місію.
29 жовтня 2021 року президент України Володимир Зеленський відвідав Одесу та взяв участь у процедурі перейменування криголаму .
Ще новини Одеси про криголам «Ноосфера»:
Фото Юлії Сущенко