Новини Одеси та Одеської області

Каратистка з Одеси Анжеліка Терлюга виборола «бронзу» на чемпіонаті світу – першу у своїй кар’єрі

Срібна олімпійська чемпіонка Європи з карате одеситка Анжеліка Терлюга здобула бронзову медаль чемпіонатів світу у категорії до 55 кг. Ця «бронза» стала першою у кар’єрі спортсменки. Поєдинок відбувся сьогодні, 28 жовтня, у рамках світової першості-2023 в угорському Будапешті.

«Ви вкрали мій фінал чемпіонату світу»

На чемпіонаті світу-2023 Терлюга стартувала з трьох перемог поспіль. А у півфіналі виходила на принципову суперницю Івет Горанову з Болгарії, якої програла у фіналі Олімпіади-2020 у Токіо.

Цього разу поєдинок українки та болгарки завершився скандалом. Спочатку Терлюга здобула перемогу у півфіналі, але через протест болгарської сторони (пов’язаний з тим, що на табло не йшов відлік часу) судді призначили перегравання, в якому наша спортсменка вже програла, і у фінал пройшла представниця Болгарії.

Після цього Анжеліка Терлюга написала у своєму Instagram дуже емоційний пост, у якому звинуватила Міжнародну федерацію карате у тому, що у неї відібрали заслужену перемогу.

«Я ніколи не вибачу за цей день. Я чесно виграла і маю бути у фіналі. У мене вкрали мою мрію. Серце болить, руки тремтять, коли пишу всі ці слова, мені хочеться кричати від болю, і я не знаю, що робити далі», – написала того дня Терлюга.

Стаття по темі: Одеситка Анжеліка Терлюга розповіла про карате, чи поїде на Олімпіаду та про росіян

«Бронзовий» фінал Анжеліки Терлюги

У результаті одеситці залишалося лише поборотися за «бронзу» у суботній день змагань індивідуальних фіналів. І свою четверту перемогу з початку турніру українка зрештою здобула без боротьби.

Терлюга мала боротися за медаль проти іранки Фатем Саадаті, 49-ї каратистки світового рейтингу та володарки азіатської «бронзи» 2023 року. Але цей бій так і не відбувся, оскільки представниця Ірану знялася з бою. І українці автоматично відійшла бронзова медаль.

Про користь карате для дітей і де вони можуть зайнятися ним в Одесі, ви можете дізнатися в ЦIЙ СТАТТІ

Анжеліка Терлюга – одна з найтитулованіших каратисток світу. На її рахунку 5 перемог на чемпіонатах Європи та «срібло» Олімпіади, але медалі ЧС раніше у колекції українки не було.

До турніру Терлюга підійшла у блискучій формі: виграла Європейські ігри та здобула нагороду Grand Winner Прем’єр-ліги з карате за підсумками року.