День святителя Иоанна Златоуста

Святитель Іоанн Златоуст: мав дар проповідника

Шукаємо менеджера з продажу реклами

Святитель Іоанн Златоуст жив у IV столітті в Антіохії. Він був родом із багатої сім’ї, здобув гарну освіту і у свій час працював адвокатом. Тоді ж здобув собі славу неперевершеного оратора. У 25 років Іван прийняв християнство і хрестився, а після цього вирушив у пустелю – пізнавати Боже вчення, і провів там чотири роки, два з них – у мовчанні. Повернувшись до рідного міста, Іван прийняв сан священика.

У 397 році, після декількох років служіння в Антіохії, Іван був призначений архієпископом Константинопольським (Царьградським), найвищою церковною посадою в імперії. Цей період життя був періодом великих викликів. Його обрання стало певною мірою несподіваним, тому що він мав репутацію проповідника (за цей талант він і отримав прізвисько Златоуст) і не боявся критикувати навіть самого імператора. Однак його обрання було пов’язане з необхідністю боротьби за чистоту християнського віровчення, оскільки в цей час Царгород страждав від моральних та релігійних проблем.

Раніше ми розповідали, ким був святий. Іоанн Богослов

Іоанн допомагав будувати лікарні, створював благодійні заклади. Однак його рішучість у проведенні реформ та невдоволенні церковною аристократією та імператорським двором призвели до конфліктів з багатьма впливовими людьми. У 403 році Івана Златоуста було вигнано з Царгорода під тиском імператриці Євдокії, яка була незадоволена його виступами проти розкоші і марнотратства. Після вигнання Іван був засланий у Кукісію, де зазнав численних страждань, у тому числі поганих умов життя, і помер у 407 році.

Поховали Івана в поселенні Комани (неподалік Сухума), але в 438 році на прохання парафіян мощі єпископа перенесли до Константинополя (нині Стамбул). Нині вони перебувають у соборі Святого Георгія Побідоносця, поряд із мощами Григорія Богослова та Василя Великого.

За старим (юліанським) календарем сьогодні день пам’яті Никодима та Спиридона Києво-Печерських, а також святого праведного Петра (Калнишевського) Багатостраждального.

Прикмети на 13 листопада: якою буде зима?

Листопад в Одесі, жовте листя

За прикметами дня судять, якими будуть погода найближчим часом та зима:

  • дрібний дощ – негода затягнеться надовго;
  • сильний вітер – до похолодання;
  • зірки яскраві – зима буде без сльоти та сильних морозів;
  • горобці цвірінькають – до тепла;
  • снігирі почали співати – скоро будуть морози;
  • багато листя на деревах – зима буде затяжною.

У народному календарі 13 листопада – свято Іван Златоуст. У народі вважається, що з цього дня вся природа завмирає та занурюється у сон.

Вибір редакції: Нова Богородиця: афера з економічним обґрунтуванням

Що не можна робити сьогодні

  • Не можна злословити, навіть у думках, інакше Господь перестане слухати вас.
  • Не слід позичати гроші, тому що разом з ними ви віддасте свій фінансовий добробут і надовго залишитеся без грошей.
  • А ще за народними прикметами сьогодні не можна приймати будь-які подарунки як винагороду за свою працю, адже святитель Іоанн був безкорисливою людиною, і всі справи його були благодійними.

Що можна робити сьогодні

  • Вранці важливо піти в храм і помолитися Іоанну Золотоусту. Зазвичай його просять про захист від хвороб та злиднів.
  • Будь-яка подорож, яка розпочалася цього дня, буде вдалою.

Хто відзначає іменини 13 листопада

  • Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Іван, Герман.
  • За старим стилем день ангела у Гавриїла, Георгія, Григорія, Дмитра, Костянтина, Михайла, Миколи, Пантелеймона, Пантелея, Петра, Сергія, Федора.

Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі