Цього року Одеса стане кавуновою столицею України

Цього року Одеса стане кавуновою столицею України

В Україні центром вирощування кавунів завжди був Херсон. Але 2023 року посівної компанії в Херсонській області не буде – поля заміновані. А кавуни вирощуватимуть на Одещині.

Про це у коментарі пресі розповів Дмитро Соломчук, депутат Верховної Ради, член комітету з питань аграрної та земельної політики.

“У Херсонській області, на жаль, більшість територій заміновані, поля побиті снарядами, потрібен час для розмінування. Але цибуля, кавуни та дині сіятиме в Одеському регіоні та частині Кіровоградської області “, – розповів Соломчук.

Що стосується цін на кавуни, то не уточнюючи цифр, нардеп спрогнозував, що вони повинні бути нижчими за торішні, тому що виростуть площі, на яких вирощуються кавуни та дині.

кавуни на складі

Центром вирощування кавунів та динь в Україні в 2023 році стане Одеська область.

А борщові овочі – буряк, морква та картоплю вирощуватимуть у Центральній та Західній Україні.

Депутат зазначив, що багато фермерських господарств, особливо малі, цього року переорієнтуються на вирощування овочів, тоді як раніше сіяли зернові або соняшник.

Завдяки росту кількості овочів, що вирощуються, в Україні розраховують подолати дефіцит на них і залежність від імпорту. Тому що імпорт веде до зростання цін на них. Наприклад, зараз особливо подорожчала цибуля.

борщовий набір овочі

Раніше “Одеське Життя” разом з експертами розбиралося, чому в чому в Україні дорожчають продукти?

Читайте також:

Джерело: Новини.LIVE

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції