Новини Одеси та Одеської області

Американський професор і його колеги зібрали кошти для захисту неба над Україною

Американський професор і його колеги зібрали кошти для захисту неба над Україною

Відомий американський історик, професор Єльського університету, амбасадор фандрейзингової платформи United24 Тімоті Снайдер разом із чотирма професорами провідних вишів світу зібрав 950 тисяч доларів на систему виявлення повітряних цілей «Безпечне небо» для Одеської, Херсонської, Миколаївської та Сумської областей України.

Як повідомляється на сторінці United24 у Facebook, ці кошти покривають вартість 2500 сенсорів, які допоможуть захистити людей від дронів та ракет країни-агресора.

«Але Тімоті не був би собою, якби не вирішив продовжувати!», – додали в United24.

Наразі вчений збирає ще 950 тисяч доларів, яких вистачить для створення безпечного неба над Харківською, Кіровоградською, Полтавською та Черкаською областями.

Стаття на тему: Закрити небо над Одещиною: коли у нас з’явиться більше коштів ППО

«Мені було дуже приємно бачити, як швидко люди відгукнулися на проект «Безпечне небо». Підтримка людей з усього світу врятувала життя і подарувала світ сім’ям, які інакше могли б постраждати. Зараз, з початком зими, я сподіваюся, що ми зможемо зробити те саме ще в чотирьох областях України. Це час для щедрості, і всі ми можемо зробити свій внесок»,

– сказав Тімоті Снайдер.

Залужний і Снайдер

Валерій Залужний та Тімоті Снайдер

«Безпечне небо» – інноваційна українська система сенсорів, здатна виявляти повітряні цілі та прогнозувати їхній маршрут. Вона ефективно показала себе в тестовому режимі як проти крилатих ракет, так і проти безпілотників типу Shahed 136. Завдяки штучному інтелекту система також передбачає, звідки можуть виникнути такі загрози.

Під час випробувань у 11 регіонах України вона виявила 100% повітряних загроз без помилок. Для ефективного захисту країни потрібно 12 500 сенсорів.

Приєднатися до збору коштів можна на сайті United24.

United24 – це глобальна ініціатива на підтримку України, запущена 5 травня 2022 року українською владою під час російського вторгнення в Україну.

Тімоті Снайдер спеціалізується на історії Східної Європи і, зокрема, України, Білорусії, Литви, Польщі та Росії нового часу. Пише про проблеми націоналізму, тоталітаризму та Голокосту.

Читайте також: Одеські «монстри» почали купувати зброю для фронту: допомогти може кожен

Фото: ukrainianworldcongress.org і зі сторінки Тімоті Снайдера в X

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції