Новини Одеси та Одеської області

«Одеське життя» у блогах: дрейфуючі міни та «хочу на море!»

«Одеське життя» у блогах: дрейфуючі міни та «хочу на море!»

Відкриваю стрічку одеських новин. Дві новини поряд, одна за одною. Перша: «Рятувальники визначили пляжі в Одесі, де відпочиваючі зможуть купатися». Друга: «Оперативне командування «Південь» попереджає: після шторму в Одесі з’явилися міни, що дрейфують». У вас стиковуються в голові ці дві новини? У мене нi.

Море заміноване. Про це знають усі. Плюс міни, що дрейфують. Плюс усі, знову ж таки, вже знають: нещодавно загинув чоловік. Пішов на пляж, зайшов у воду, у воді пролунав вибух і він отримав поранення, несумісні з життям.

Читайте також: Смерть на одеському пляжі: чоловік пішов купатися та підірвався

Але ж так хочеться на море! Знову ж таки, жарко! Скупнутися б хоч! Забути про кошмар, що відбувається, відпочити. Міни? Ну, так не скрізь. Інші он ходять – і нічого. Ось в Аркадії на камінні, кажуть, можна. Спікер Одеської військової адміністрації Сергій Братчук пише, що не можна? Але ж люди ходять. Так і хочеться додати вже від себе: «Ви ще скажіть, що не всі вибухають». І якось у цій ситуації аргумент «хвилярі міни до берега не пускають» здається … ні, не смішним, а жахливим. Так само як і щось на кшталт аргументу «так що тепер через ці тварюки і на море не ходити?!».

Таблички про небезпеку мін виставлено? То це так, лякають народ. Поліція на пляжах з’являється та людей ганяє? Ну, так теж аргумент є, на кшталт того, що «а я був на пляжі і поліції не бачив». Так і хочеться поцікавитися: на кожного «неляканого війною встановити» за поліцейським? Чи простіше (в той же час, до речі) просто дотримуватися необхідних правил? У відповідь на це я одного разу почула навіть: «Та хто всі ці правила вигадав?».

Заминированный пляж

До речі, щодо дотримання правил, які «придумані» з метою нашої з вами безпеки в період перебування міста на воєнному станi.

До мене з перших днів маніакально завзятого перебування неляканих на пляжах ніяк не доходить: а чому не можна якимось особливим розпорядженням військової адміністрації просто офіційно повністю заборонити перебування біля моря з мінами? Не можна – і все! Прохід зачинено! Не зрозумів – плати величезний штраф (хоча б!).

Ну, щоб не було так: сусід пішов, на плитах (там же можна!) час провів, чим я гірший? Щоб усім було однаково не можна?

Питання це після останніх новин виходить недоречним. Адже ці новини, як на мене, нас опускають то холодну, то гарячу воду. З одного боку, якісь пляжі, виходить, начебто відкриють, попередньо перевіривши наявність мін, з іншого – повідомляють про появу дрейфуючих мін.

Читайте також: На одеських пляжах можна буде купатися – у поліції розповіли, де

Мені щось підказує, що поняття «дрейфуючі» говорить про те, що міни того… рухаються. Тобто зараз вони в одному місці, а за кілька хвилин – в іншому.

І про які безпечні пляжі тоді йдеться? Я вже не кажу про те, що один «дозволений» пляж одразу потягне за собою закономірне: якщо можна там, то чому не можна тут зовсім поруч, коли «я так хочу на море»!

Інші блоги «Одеського життя»:

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: