Новини Одеси та Одеської області

Море, риба питна вода: фахівці Одеського регіону попереджують

Море, риба питна вода: фахівці Одеського регіону попереджують

Фахівці продовжують моніторинг ситуації з питною водою, їжею (особливо морепродуктами) та морем в Одеському регіоні. Санітарно-мікробіологічні на санітарно-хімічні показники — в зоні особливої уваги.

Про це йшлося на брифінгу в ДУ «Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» (ДУ «Одеський ОЦКПХ МОЗ») двадцятого червня 2023 року.

Підсумки за тиждень — 190 осіб захворіли на гострі кишкові інфекції

Про епідситуацію на Одещині станом на 20 червня повідомили заступник гендиректора з дослідження біологічних факторів Сергій Дементєв, заступник гендиректора з дослідження фізичних та хімічних факторів Лідія Степанова,  завідувач відділу моніторингу та реагування на небезпеки Олександр Волков.

Головне: основні показники інфекційної захворюваності в області залишаються у межах сезонних коливань.

Та все ж за минулий тиждень зафіксовано 190 випадків гострих кишкових інфекцій, що на десять відсотків перевищує випадки за позаминулий тиждень. Серед тих, хто захворів, не пов’язують це з купанням в морі, знаходженням в зоні стихійного лиха. Ті, що захворіли стверджують, що вони не купалися в морі, а морепродукти вживали тільки три відсотки з тих, що захворів.

Що з морем, лиманом та річковою водою на Одещині?

У водоймищах регіону, у тому числі й в морі, було виділено холероподібний вібріон НАГ (холероподібні НАГ вібріони не є збудником холери, але викликають захворювання на гострі кишкові інфекції). І хоча фахівці попереджають, що такі вібріони у нас при моніторингу водоймищ виділяються щорічно, вони є показником того, що в регіоні існують умови для «класичної» холери. Обстеження хворих на гострі кишкові інфекції в Одеському регіоні, на щастя, її не виявило — жодного позитивного результату.

Що стосується морської води, то фахівці стверджують, що після підриву рашистами Каховської дамби в регіоні щоденно проводяться додаткові дослідження. В центрі уваги — вивчення ситуації з холерними вібріонами. До речі, перший холероподібний результат на Одещині був отриманий 10 червня 2023 року.

У відібраних пробах води з того часу було виявлено позитивні результати на: ротавірус (Одеса, Крижанівка, Білгород-Дністровський),  астровірус, сальмонелу…

Крім того, фахівці отримують і позитивні мікробіологічні результати. Так, лактозопозитивні бактерії перевищують норму в 50 раз, знайдені личинки гельмінтів — як від людей, так і від тварин.

В морський воді з такими «результатами» купатися категорично заборонено. Споживати дари моря — теж!..

 Яку воду пити?

Як стверджують фахівці, на сьогоднішній день там, де в Одеському регіоні є централізоване водопостачання (філія «Інфоксводоканал» ТОВ «Фокс»), питна вода відповідає санітарним нормам. Дослідження проводяться щоденно. Проводяться також додаткові дослідження питної води в бюветах міста.

На території регіону фахівцями розпочато дослідження води в колодязів на всі показники безпеки. Особливо в тих місцях, які розташовані неподалеку від моря.

Взагалі ж фахівці рекомендують жителям регіону все ж таки вживати бутильовану воду. А ще — ретельно дотриматись правил особистої гігієни, не купувати продукти на стихійних ринках; дотримуватись правил зберігання та приготування їжі.

І ще: спека збільшує епідемічні наслідки трагедії, що сталася. Тому, як додають епідеміологи, дослідження будуть тільки збільшуватись, особливо на виявлення особливо небезпечних інфекцій.

Головною ж епідемічною загрозою для одеситів і гостей міста на сьогоднішній день є морська вода (це ще одне попередження від фахівців) і дари моря…

Читайте також:

У морській воді в Одесі виявили збудників небезпечних захворювань 

Марія Котова

Фото авторки

 

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції