У другу неділю липня в Україні відзначається свято всіх умільців вудки і блешні – День рибалки. Цього року це сьогоднішній день, 9 липня. Це свято як професійних рибалок і працівників риболовецьких суден, так і любителів посидіти з вудкою біля моря чи річки.
Коли з’явився День рибалки
Український День рибалки був заснований у червні 1995 року указом другого президента України Леоніда Кучми з метою підтримки співробітників рибного господарства та працівників рибних інспекцій.
Проте святкування проходить не лише серед професіоналів, а й звичайних любителів риболовлі. Зазвичай цього дня проводяться змагання та майстер-класи з риболовлі, а рибні кафе та ресторани на честь свята часто роблять знижки або представляють нове меню.
Ось тільки цього року риболовля не залагодилася… Але в той же час це не заважає нам від щирого серця привітати цих мужніх людей, які не бояться ні холоду, ні спеки, і побажати їм не втрачати оптимізму і віри в те, що рано чи пізно все заборони знімуть, і можна буде знову вдаватися до улюбленого заняття і годувати рибою своїх домочадців і не тільки.
Рибальські прикмети: наукові та ненаукові
У День рибалки «Одеське життя» вирішило згадати «професійні» рибальські прикмети. Адже недарма вони поряд з моряками вважаються найбільш забобонними людьми на світі.
Рибальські прикмети можна поділити на дві групи: наукові та ненаукові.
До першої можна віднести ті, що стосуються погодних умов, сприятливих для риболовлі:
- в похмуру погоду риба клює краще, ніж у спекотний день;
- у прохолодну пору року південний вітер рибі подобається більше, ніж східний. А ось у спекотний день вона буде активнішою при північному або східному напрямку руху повітря;
- при сильному вітрі клювання не буде, а при слабкому лові буде успішним;
- Якщо різко і часто змінюється атмосферний тиск або температура повітря, на риболовлю можна не вирушати. Натомість у першу фазу новолунія без вилову додому не повернеться навіть рибалка-початківець.
Якщо говорити про другу групу, то до неї відносяться всілякі забобони, які ніякої причини, що виразно пояснюється, не мають. Однак рибалки – люди азартні, і готові повірити у будь-що, аби рибалка вдалася:
- так, навіть рибалки-початківці знають, що на приманку обов’язково потрібно наплювати, і тоді хороший улов забезпечений;
- у жодному разі не можна бажати рибалці гарного улову – так ви всю рибалку зведете нанівець;
- щоб риба не відмовлялася від каші чи черв’яків, на риболовлю не можна брати рибні страви – навіть сушених бичків до пива або салат з крабових паличок;
- першу впійману рибу потрібно поцілувати, відпустити та попросити привести всіх наявних родичів.
Читайте також: