Новини Одеси та Одеської області

Військовий стан в Одесі, день п’ятий: продукти, аптеки та «як там Новий базар»? (фото)

Військовий стан в Одесі, день п’ятий: продукти, аптеки та «як там Новий базар»? (фото)

Останній день зими в Одесі… Вітряно, сонце то з’являється, то ховається. Людей на вулицях у центрі міста мало…

Що із продуктами?

Вчора не працював Новий ринок, ця новина розлетілася по окрузі. Повідомляю: сьогодні Новий ринок працює у своєму звичайнісінькому режимі. Знову ж таки наголошую, що ніхто продукти не «мете», «картинка» в цьому сенсі зовсім не змінилася із позавчорашнього дня.

У кількох міні-маркетах, які я обійшла, з продуктами все загалом нормально. При мені привезли свіжий хліб та молочні продукти. Чи є в чомусь напруга? Є. Касирка розповіла, що стали частіше і більше розбирати консерви та концентрати.

Аптечне питання

Я обійшла аптеки на вулицях Кінній, Садовій, Пастера. Ситуація з аптеками така сама – одні зачинені, інші відчинені. Виходить щось на кшталт «п’ятдесят на п’ятдесят». У відчинених (наприклад, аптека Гаєвського на Садовій) – невеликі черги.

Відчинена аптека зовсім не означає, що ви там зможете купити, наприклад, найпопулярніші на сьогоднішній день «заспокійливі» і спазмалгон.

І ось тут виходить за принципом: проблема вирішувана, якщо її справді вирішують.

В аптеці мережі “Бажаємо здоров’я” на вулиці Пастера, 31 я приємно вразилася. Аптека працює, черга невелика, обслуговують покупців дві особи – чітко, швидко. І спазмалгон є, і той же корвалдин. Ось тільки купити ці препарати у великій кількості вам не вдасться.

– Таке враження складається, що люди хочуть скупити все й одразу. Це бажання зрозуміле, у всіх зараз нерви, але ж треба й про інших подумати, – розповіли мені в аптеці.

На моє запитання про причину зачинених аптек у місті мені відповіли, що «так спрацював людський фактор», а заразом запевнили, що всі аптеки цієї мережі по місту працюють.

Вуличні замальовки

Вулиці малолюдні. Міськсад відкритий. Вхід до Літнього театру закрито. Людей небагато і на Дерибасівській, і в тому ж самому Міському саді, і на Соборці, і на бульварі Жванецького. Переважно люди зараз виходять строго у справі, втім, дехто сідаює й на лавки.

Якщо ще позавчора я звернула увагу, що в тому ж «тихому центрі» позакривалися всі «подорожні» будочки з кавою, то сьогодні побачила, що деякі з них відчинилися.

– Сидіти вдома немає сил, мені там тривожніше, от і вийшла на роботу. Думала, що покупців не буде. А вийшло якраз не так: багато хто підходить і купує каву та чай, – розповідає дівчина-бариста.

Транспорт ходить у звичайному режимі. Це стосується і маршруток, і тролейбусів, і трамваїв.

Знайомі розповідали, що «зачинялися магазини «Єва» (побутова хімія). Ймовірно, тут така сама ситуація, як і з аптеками: магазин «Єва» навпроти Нового ринку працює.

А от Пасаж закритий, як, втім, і багато магазинів з «неїдою»…

Сьогодні – п’ятий день воєнного стану в Одесі. Останній день зими. Завтра – весна.

І неправда, що на вулицях Одеси зараз нема чому посміхнутися. Поруч із Новим базаром росте велика ялинка, яку завжди прикрашають до Нового року. Стоїть собі прикрашена і досі…

Читайте також:

Фото авторки

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: