8 вересня в місті Болград стартував пʼятий щорічний кінофестиваль етнографічного документального та ігрового кіно “ОКО”. Фестиваль повернувся в Україну, адже в 2022 та 2023 проходив виключно в столиці Болгарії – Софії. Цього року організатори вирішили провести його в двох країнах.
Розповідаємо, як потрапити на фестиваль, та подивитися фільми, які на 99.9% ніколи не зʼявляться в українських кінотеатрах.
Фестиваль у Болграді триватиме до 15 вересня. Цього року буде показано понад ста стрічок з 61 країни світу, 88 з них – конкурсні. Але, якщо ви не зможете фізично приїхати в Болград або Софію, тоді приєднатися до фестивалю можна онлайн на платформі MEGOGO безкоштовно та без реєстрації. До речі за результатами всіх показів буде обраний переможець глядацьких симпатій.
Читайте також: Одеський кінофестиваль: чи потрібен він під час війни і чому проходить в Києві
Цього року на “ОКО” не лише кіно та розмови про кіно. Організатори підготували потужну культурну програму – від безкоштовних екскурсій містом до танцювальних та співочих майстер класів. Також тут пройдуть дискусійні панелі які можна подивитися у Фейсбуці на сторінці фестивалю https://www.facebook.com/okofilmfest
Я вважаю кіно найкращим інструментом спілкування взаємного від людини до людини.
– говорить Тетяна Станєва, директорка фестивалю “ОКО”
Це культурна зброя через яку ми звершуємо культурну дипломатію.
Наприклад в 2022 році ми на фестивалі в Болгарії почали з азів “Хто такі українці?”. Де, як не в фільмах про нашу культуру, про нашу ідентичність, про дім, про ландшафти все це розповідають? І я бачила на власні очі як це працює.
В Болгаріі мені постійно задають питання: Ви ж один народ? Чому ви воюєте? Люди реально нас не відрізняють. І чомусь саме болгари думають, що ми ближче до Росії, ніж ми між собою. Але саме після цих фільмів становиться зрозуміло, що у нас більше спільного ніж, у них з росією чи у нас.
У неділю, 15 вересня відбудеться нагородження переможців, концертна програма та показ фільму-закриття. “Болгарська” частина фестивалю розпочнеться 8 листопада в Софії.