Новини Одеси та Одеської області

В Одесі представили виставку унікальних робіт, присвячених життю Лесі Українки

В Одесі представили виставку унікальних робіт, присвячених життю Лесі Українки

В Одесі презентували роботи грецького живописця Ставроса Тзортзіса (зустрічається написання його прізвища як Тзортзос). Це унікальна виставка, яка відкрилася на честь 152-річчя нашої Лесі Українки. Вона проходить у арт-центрі Одеської ЦБС для дітей на вулиці Катерининській, 67.

Одесі – у подарунок від Греції

У чому її унікальність? Усі представлені роботи, а їх тридцять, передано в дар Одесі. Такий цінний подарунок зробив нам генеральний секретар Греко-Української палати меценат Герасимос-Ніколаос Бугас.

Леся Украинка и ее семья

Тепер ця виставка, з якої можна ознайомитися в ЦБС для дітей до 24 березня, подорожуватиме багатьма одеськими адресами. Вона буде представлена у різних бібліотеках, Одеському ТЮГу.

Але це ще не все. Вдивіться у представлені роботи. Здається, що це фотографії, точніше фотопринт. Насправді всі вони виконані художником вугіллям на папері.

Выставка работ о Лесе Украинке
Выставка в Одессе
Леся Украинка
Открылась выставка в Одессе
работа греческого живописца
Презентовали выставку в Одессе
Подарок Одессе от Греции
Выставка как подарок
Картины передали в дар Одессе

– Вперше ці роботи були представлені у Греції, до 150-річчя Лесі Українки (Лесіни предки з материнського боку – Драгоманови – були вихідцями з Греції). Ну а потім, через те, що грецька діаспора зробила великий внесок у розвиток нашого міста, роботи вирішено було передати в дар Одесі. Ми сьогодні робимо вже другу презентацію виставки. І ще майже цілий місяць з нею можуть ознайомитись усі охочі у нашій залі за адресою Катерининська, 67. Люди з великим інтересом поставилися до цих робіт, адже вони відображають, по суті, всі етапи життя нашої великої українки, – розповідає «Одеському життю» в.о. директора Одеської ЦБС для дітей Юрій Горбатенко.

и.о. директора Одесской ЦБС для детей Юрий Горбатенко

Юрiй Горбатенко

Юрій додає, що ця виставка стала ще й дуже важливим творчим доповненням у новому напрямі дитячих бібліотек Одеси, який народився саме у воєнні часи – арт-терапії.

Про життя Лесі Українки в Одесі розробили кілька екскурсій

Зовсім юна Леся, вона ж – у зрілі роки… Її батьки та родина… Її коханий та її друзі… Усі роботи – на мольбертах, презентація проходить і під живу музику, і у повній тиші. А ще у кожного Лесиного портрета – її ж цитати про життя і кохання, прикрощі та надії.

Цитата Леси Украинки

– Так оживає образ нашої великої Лесі. Адже не випадково День української жінки відзначається у день її народження – 25 лютого. Тепер ми розповідаємо нашим читачам про Лесю Українку, використовуючи ці роботи. І знаєте, вони наче наповнюють, надихають і наших співробітників, і наших читачів. Так, біографія Лесі, її творчість стають істинно живими, як і всі представлені тут роботи грецького художника. Нами вже розроблено кілька екскурсій цією виставкою – для молодшого, середнього та старшого шкільного віку, а також для дорослих, – розповіла координатор з інтелектуальної та творчої роботи з читачами Одеської ЦБС для дітей Ольга Стемберська.

Ольга Стемберская на выставке

Ольга Стемберська

Довідка про автора картин, подана співробітниками Одеської ЦБС для дітей: «Ставрос Тзортзіс народився в Афінах у 1944 році. Його дитячі та юнацькі роки пройшли у Пірей. Після закінчення школи вивчав архітектуру та дизайн інтер’єру у художній студії Доксіадіса та навчався образотворчому мистецтву у відомих грецьких художників Спіроса Василіу, Дімітріса Мітараса та гравера Тассоса. Поряд із професійною діяльністю художника-декоратора він займався живописом, експонуючи творчу спадщину на індивідуальних виставках, а також брав участь у багатьох колективних виставках. Його роботи знаходяться в міністерствах, посольствах, музеях та приватних колекціях».

Презентация выставки
На открытии выставки

Читайте також:

Фото автора

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: