День закоханих (День Святого Валентина) на військовому становищі… Як він проходить в Одесі з огляду на те, що його дата 14 лютого збігається і з іншим святом — Міжнародним днем дарування книги? Люди дарують один одному квіти, розсилають Валентинки, стежать за звуками на вулиці (чи не почалася тривога?) та намагаються посміхатися. А як проводять цей день одеські діти?
Для закоханих у книгу
Ми – у бібліотеці філії № 9 (Французький бульвар) Одеської ЦБС для дітей. Таке враження, що, як кажуть в Одесі, тут щось дають. Не дають, а дарують. Дарують дітям книги, намагаються влаштувати для них справжнє свято, занурюють у чаклунство ще непрочитаних сторінок.
— День закоханих, мабуть, не випадково збігається із Днем дарування книг. Адже свято об’єднує всіх, хто закоханий у книгу, а цьому ми намагаємося навчити дітей з самого раннього віку. Так у дитини з’являється любов до читання. Адже книжки зараз дуже дорогі. Ми вирішили сьогодні зібрати тут наших маленьких та юних читачів, влаштувати для них особливий день. Ну а кожен, хто подарує бібліотеці книгу, отримає у подарунок дружній портрет-шарж від одеської художниці Олександри Дмухи, — розповідає координатор інтелектуальної та творчої роботи з читачами Одеської ЦБС для дітей Ольга Стемберська.
Ольга проводить з дітьми екскурсію по унікальному (і навіть казково-містичному) Музею книги № 13, який ненадовго перебрався сюди з житлового масиву Котовського. Діти в захваті, тому це справжнє чаклунство — дізнатися про самі книжки щось неймовірне.
Прийміть у дар з любов’ю!
Ну а черга до бібліотеки тим часом зростає та зростає. Люди приносять дитячі книги в дар бібліотеці-філії № 9, передають їх завідувачці філії Вікторії Добрової. Здається, співробітники бібліотеки не встигають приймати дари, художник працює над черговим дружнім портретом-шаржем.
Книжки дарує одеситка Наталія Кавун. Це детективи для підлітків. Голова Асоціації жінок України «Дія», військовий волонтер Наталія Делієва розкриває цілу чарівну скриньку. Скільки книг! Справжнє надбання!
Читачі теж хочуть поділитися любов’ю та вдячністю до наших захисників: Наталя отримує для них в’язані серця, виконані у кольорах прапора України та теплі шкарпетки.
Вікторія Мінковська – представник Ізраїльської неурядової організації, яка підтримує постраждалих від гуманітарної кризи (IsraAID). Вона також сьогодні привезла книжки для маленьких читачів.
Як розповідає Ольга Стемберська, ця організація стала дієвим партнером у воєнний час і для маленьких одеситів, тепер уже дітей війни.
Як живе дитяча бібліотека на воєнному становищі
Діти тим часом роблять спеціальні закладки для книжок, знайомляться з новими барвистими обкладинками, бібліотека для них цього дня перетворилася на справжній дитячий хаб.
До речі, а як працюють дитячі бібліотеки міста у дні війни? Розмовляю процьому з Ольгою Стемберською та Вікторією Добровою. Головне – щоб було світло! Тоді все в порядку. Ну а щодо хаба, то я не перебільшую. І Ольга, і Вікторія розповідають, що часом мами приводять дитину до бібліотеки одразу на кілька годин. Діти читають, мають доступ до Інтернету, малюють, ліплять, щось роблять.
— Нам відремонтували опалення під час війни, останній місяць не вимикають світло, на щастя. Робимо все, щоби діти з радістю до нас приходили. Ми не лише весь час щось майструємо з ними чи малюємо, але навіть англійську мову вчимо, — каже Вікторія Доброва.
Дітей тут навчають не бояться повітряних тривог, а чітко розуміти, що треба швидко одягнутися та поспішити у притулок. Вони вчать правила пожежної безпеки та правила дорожнього руху, слухають музику. Головне – читають.
І хто знає, може саме якась із любов’ю подарована сьогодні книга стане для маленького читача найулюбленішою…
Читайте також:
- Як одесити ставляться до Дня святого Валентина – опитування (відео)
- День святого Валентина чи День закоханих: історія та традиції свята
Фото Марії Котової