Новини Одеси та Одеської області

Улюблений десерт у всьому світі: чому нам так подобається торт?

Улюблений десерт у всьому світі: чому нам так подобається торт?

Напевно, мало на світі людей, які можуть відмовитись від шматочка улюбленого тортика. А чи багато хто з нас замислювався, чому ж ми так любимо цей десерт? І чи таке вже шкідливо солодке для нашого організму, як лякали нас з дитинства?

Так, смаки у всіх різні: хтось віддає перевагу «Київському» торту, комусь подобається «Празький», хтось у захваті від «Наполеона», а хтось віддає перевагу «Тірамісу» або чізкейку… До того ж, в різних країнах світу є свій «фірмовий» десерт. Загалом, серед нескінченної різноманітності тортів завжди можна знайти свій улюблений смак. Але чому ми їх так любимо?

Торт – це свято

Торт з малиною

Насамперед, торти обов’язково асоціюються зі святом, отже – з піднятим настроєм, радістю, веселощами, виробленням «гормону щастя». А як відомо – позитивні емоції продовжують наше життя.

І для багатьох, наприклад, день народження без святкового торта із загадуванням заповітного бажання та задуванням свічок – не свято. І весілля без ніжного смачного торта – не торжество. А частування гостей у черговий зі святкових днів різними десертами без торта буде не таким ефектним і піднятим.

Тільки торт можна прикрасити цілими витворами мистецтва. Та що там прикрасити – сам торт і є цей витвір. В даний час його можна виготовити у формі чого завгодно. Все, чим багата людська вигадка, професійні кондитери здатні втілити у життя.

Так, безумовно, за бажання можна і самим стати кондитерами і хоч щотижня балувати своїх домашніх. Але якщо часу возитися з випічкою у вас немає, або освоїти кондитерське мистецтво вам складно (адже це і справді ціла наука!), Ви завжди можете замовити улюблені ласощі у професіоналів. А де це можна зробити в Одесі, ви можете дізнатися ТУТ.

Чи шкідливо солодке – що кажуть вчені

Торти різні

А що ж кажуть учені з приводу людської пристрасті до солоденького?

На думку багатьох експертів, спрага цукру закладена в людині на інстинктивному рівні: адже цукор відіграє важливу роль у нашій життєдіяльності.

Також вчені впевнені, що згодом у процесі еволюції смакові рецептори людини зазнавали змін, і у людей виникала потяг до вживання життєво важливих речовин, таких як сіль, жири та цукор.

Під час вживання солодкого через кишечник у кров всмоктується глюкоза, яка швидко розноситься всіма клітинами тіла. А глюкоза особливо важлива для роботи мозку – саме вона є чи не єдиним джерелом живлення для 100 мільярдів нервових клітин, які називають нейронами.

Але нейрони не здатні накопичувати та зберігати запаси глюкози, тому вимагають постійного підживлення.

Всім добре відомо, що від різкого зниження цукру в крові людина може навіть знепритомніти. Але слід пам’ятати, що надлишок цукру в крові дуже шкідливий для організму людини.

Так що солодощі, безумовно, корисні. Деяким вони піднімають настрій, хтось просто любить солоденьке. Але важливо пам’ятати: все добре в міру.

Читайте також:

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції