Новини Одеси та Одеської області

Цукор спричиняє рак: правда це чи міф?

Цукор спричиняє рак: правда це чи міф?

Деякі люди вірять у те, що цукор може викликати онкологічні захворювання, «підгодовуючи» пухлину, або в те, що раціон без цукру може вилікувати вже діагностоване онкологічне захворювання. Пояснюємо, чи так це насправді.

Для початку небагато фактів.

Як стверджують вчені з Національного інституту вивчення раку США, нині немає жодних досліджень, які б підтверджували, що відсутність цукру в раціоні якось позитивно впливає на перебіг раку або взагалі б виліковувала його.

Окрім того, експерти дійшли висновку, що цукор не є канцерогенною речовиною, здатною викликати онкологічні захворювання.

Звідки бере початок цей міф?

Швидше за все, з досліджень, які проводилися на клітинах, і показали, що деякі види клітин поглинають більше глюкози, ніж інші. І серед цих клітин були, зокрема, й ракові.

Але навряд чи ракова клітка така розумна, що поглинає тільки буряковий цукор. А ось глюкозу із фруктів – ні. Інакше б і на фруктах писали, що вони спричиняють рак. Та й ймовірно від грудного вигодовування варто було б відмовитися – адже у материнському молоці також є глюкоза.

Але зрештою, будь-які вуглеводи є «постачальниками» глюкози в наш організм. І нашим головним джерелом енергії також.

При цьому глюкоза необхідна нашим клітинам, тому відмова від вуглеводів та помірної кількості цукрів не врятує від раку, проте нашкодити здоров’ю може.

Стаття на тему: Солодощі , які не зашкодять – список корисних ласощів

Так, надмірне споживання цукру справді шкідливе. Воно часто призводить до зайвої ваги, яка підвищує ризики діабету 2-го типу та інших захворювань, у тому числі і деяких видів раку. Однак у цьому немає прямої «вини» цукру – це наслідок хронічного нездорового життя.

І тому не варто побоюватися час від часу поласувати тортиком.

А, до речі, чи знаєте ви, де в Одесі можна замовити як маленький торт бенто, так і багатоярусне кондитерське творіння на весілля чи ювілей? Якщо ні, то ця стаття «Одеського життя» – точно для вас!

Раніше ми розповідали чим небезпечні паперові стаканчики для кави, а також чи варто боятися магазинних чеків.

Джерело: without-lie.info

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції