Новини Одеси та Одеської області

В Одесі підвищать тарифи на воду: коли та наскільки?

В Одесі підвищать тарифи на воду: коли та наскільки?

В Україні знову заговорили про підвищення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення. Так, Нацкомісія, яка здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ), планує в березні обговорити питання підвищення цих тарифів. Таким чином вартість води та каналізації може зрости вже найближчим часом.
Коли саме подорожчає послуга і на скільки, дізнавалася «Одеське життя».

Коли зросте тариф на воду?

В даний час НКРЕКУ опрацьовує можливість встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення у два етапи:

  • з 1 квітня;
  • з 1 липня.

Нагадаємо, що Нацкомісія хотіла підвищити тариф на воду ще наприкінці 2022 року, проте скасувала своє рішення 30 грудня 2022 року, аргументувавши це тим, що члени комісії голосували за різні проекти, тому сталася плутанина.

Наразі проекти тарифів на водопостачання та водовідведення були ретельно перевірені, їх зміна відповідає вимогам чинного законодавства. З метою стримування фінансового навантаження на споживачів та водночас для забезпечення їхніх послуг централізованого водопостачання та централізованого водовідведення належної якості регулятором було мінімізовано витрати у структурі тарифів, йдеться у повідомленні НКРЕКУ.

Скільки коштуватиме вода?

У матеріалах для обговорення Комісії наведено таблицю з пропозиціями щодо нових тарифів. Виходячи з поданих даних:

  • з 1 квітня тариф на холодну воду на Одещині «Інфоксводоканал» може підвищити до 20,16 гривні (з ПДВ) за кубометр (зараз – 17,92 гривні) ). На водовідведення – ціна підвищиться до 19,42 (з ПДВ) за кубометр (зараз – 17,24 гривні);
  • з 1 липня 2023 року вартість кубометра води в Одесі зросте ще на 2,5 гривні – до 22,85 гривні (з ПДВ) за кубометр, водовідведення – до 22,02 ( з ПДВ) за кубометр.

А як же мораторій?

У 2022 році було прийнято мораторій на підвищення цін на комунальні послуги під час війни та протягом ще шести місяців після закінчення військових дій. Але це, на жаль, стосується не всіх комунальних послуг, а лише трьох:

  • послуг з розподілу газу;
  • тарифів на теплову енергію – її виробництво, транспортування та постачання;
  • послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води.

Інші тарифи, зокрема, на воду та електрику, можуть бути переглянуті у бік збільшення. Про що вже заявляли в уряді.

Фото 24 канали

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
1 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Людмила
Людмила
1 рік тому

Стыд и позор в такое тяжелое время повышать тарифы! Идёт столько дотаций помощи Украине, неужели нельзя выполнить мораторий на все услуги, как было принято! За вас же сражается народ Украины! Что же вы делаете для народа Украины, слуги народа?
Посмотрите на цены на продукты!
И хочется сказать, доколе?!! Уже вмешивается Сам Господь Бог! Неужели это не понятно?!!

Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції