Новини Одеси та Одеської області

Тарифи на воду в Україні знову хочуть підняти

Тарифи на воду в Україні знову хочуть підняти

У березні Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), знову розгляне питання підвищення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення у 2023 році.

Як повідомляється на сайті НКРЕКП, наразі опрацьовується можливість встановлення зазначених тарифів двома етапами – з 1 квітня та з 1 липня, з урахуванням зазначених в обґрунтувальних матеріалах підходів.

«Зокрема, проєкти тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення були ретельно перевірені, їх зміна відповідає вимогам чинного законодавства. З метою стримування фінансового навантаження на споживачів, та в той же час для забезпечення їх послугами централізованого водопостачання та централізованого водовідведення належної якості Регулятором були мінімізовані витрати у структурі тарифів»,

– йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що наприкінці 2022 року НКРЕКП вже затверджувала підвищення тарифів на воду. Так, з 1 січня 2023 року водопостачання мало подорожчати на 10-30%. Наприклад, тариф в Одесі на водопостачання пропонувалося встановити на рівні – 42,24 грн (21,94 водопостачання/20,28 водовідведення). Але вже за кілька днів Нацкомісія скасувала своє. рішення, а проект постанову було відправлено на доопрацювання.

Наразі за кубометр води одесити платять 35 грн 16 коп з ПДВ (17,92 грн/м3 – подача води та 17,24 грн/м3 – водовідведення).

Також варто нагадати, що закон про мораторій на підвищення тарифів, який діє в Україні під час війни, стосується лише опалення та гарячого водопостачання. Перегляд тарифів на електроенергію та холодне водопостачання він не обмежує.

Читайте також:

Фото: Comments.ua

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції