Євгенія: «Якщо б я була мером міста, то витрачала б гроші на наше місто, щоб краще було б наше узбережжя, прибирали б там. Мабуть, для дітей-сиріт робила б щось, на благодійність витрачала б гроші… Робила б якісь опитування серед населення, що їм потрібно, виявляла б потреби людей».
Андрій: «Позвільняв би половину департаментів і зайнявся б урбаністикою в першу чергу. І скоріш за все реформував би бюджет, щоб більше йшло на дрони і на ЗСУ, ніж на бог зна що. Створив би ефективний департамент з урбаністики, бо наразі він нічим не займається. Наскільки мені відомо, ініціатив громадських немає. Є депутати, які за це відповідають, ніби в передвиборчих обіцянках, але насправді нічого не роблять. Ну і заборонив би все забудови. Ну і громадський транспорт, якось би прокласти нові трамвайні рейки, тролейбусні шляхи, бо є у нас проблема старих автобусів, які не екологічні, та дорогі незручні».
Анжеліка: «Напевно, треба починати боротися з корупцією. Це перше, що треба робити! Дороги погані. Дещо робиться зараз, але неякісно. І зараз проблема – в Одесу приїхало багато переселенців, людей, які потребують реальної допомоги. Знову ж таки, ми повертаємося до розкрадання коштів, гуманітарної допомоги. Тому люди із простягнутою рукою ходять і просять те, що їм належить. Знову ж таки корупція… Якщо ти ставиш завдання, то й контролюй, чи виконано ці завдання та як. І більше зворотного зв’язку з простим народом, який ходить вулицями, який живе в будинках».
Людмила: «Наприклад, елементарно, наш громадський транспорт. Це дуже нагальна, болюча проблема. З якістю цього транспорту, з чистотою, з культурою обслуговування в громадському транспорті. Візьмемо до уваги маленьке містечко Луцьк. Там я побачила такі моменти, які дуже були зручні для людей. Це табло на зупинках, де люди могли побачити, коли і який громадський транспорт буде під’їжджати. В нас це відсутнє, на жаль, хоч, мені здається, що Одеса більш фінансована та спроможна робити щось для населення».
Олександра: «Напевно, для початку я б допомогла пенсіонерам. Це основа. Зробила б, напевно, більше розвивальних закладів для дітей. А ще – збільшила б місця для роботи».
Юрій: «Зробив би всі парковки безкоштовними, як це було. Зараз автомобіль банально нема, де поставити. Ставиш у місці, де нікому взагалі не заважає і тобі відразу кліпають штраф, незрозуміло чого. І дуже мало місця, де можна поставити машину. Ці місця ніяк не облагороджують, ніяк за ними не слідкують. Тобто, вони просто намалювали стрічку і поставили платну парковку. Хоча ще декілька років тому цього не було. Це мене дуже дратує».
Олена: «Як у себе вдома людина прибирає, так і в місті треба. Тут дуже багато роботи. Це прогулянки з песиками та екскременти, які після них залишаються. Напевно, це дуже велика проблема для Одеси. Тому що ходиш і наступаєш у такі «сюрпризи». Ну і фасади, які обвалюються. Напевно, це не дуже актуально зараз, але я думаю, що це дуже важливі моменти».
Тетяна: «Треба всіх позвільняти відразу і все. Посадити всіх своїх друзів. Але тільки розумних уже. І все, і приводити цей світ до ладу».
Юлія: «Я би, напевно, зробила дуже гарну морську нашу зону. Щоб біля моря все було дуже гарно, щоб приїжджало ще більше туристів. Щоб люди насолоджувалися нашою Одесою, нашим морем. І ще наші історичні пам’ятки, архітектура. Це для мене дуже болюча тема. Я завжди ними милуюся і завжди серце розривається від того, в якому вони зараз стані, як вони виглядають. Треба інвесторів для нашого міста шукати, які допоможуть зробити наше місто ще красивішим, адже за кошти держави це буде дуже складно».
Н.Бондаренко
Читайте також: