Новини Одеси та Одеської області

Рік незламності Одеської опери: тріумфальна «Катерина» та оперний «Оскар»

Рік незламності Одеської опери: тріумфальна «Катерина» та оперний «Оскар»

Одеський національний академічний театр опери та балету з першого дня війни працює під дієвим слоганом: «Коли звучать гармати, музи не мовчать!». Оперний не припинив своєї роботи, підтримував своєю творчістю українців, та увесь світ заявив, що він, працює та продовжує жити.

Акція «Вільне Небо/ Free Sky»

12 березня 2022 року Театральний майдан перед Одеською оперою заполонили одесити. Тут за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики, Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти відбулась акція «Вільне Небо/ Free Sky». Її метою стала підтримка заклика українського народу та президента Зеленського до держав світу: закрити небо над Україною!

Читайте також: Одеський Оперний: сьогодні та 1941-го (фотофакт)

Під орудою диригента театру Ігоря Чернецького у виконанні симфонічного оркестру та хору Одеської Національної Опери пролунали:

  • «Державний гімн  України»;
  • хор з опери Джузеппе Верді «Набукко»;
  • духовний гімн «Молитва за Україну»;
  • композиція Данила Крижанівського «Реве та стогне Дніпр широкий».

По закінченню концерту просто неба перед містянами виступила генеральна директорка та художня керівниця театру Надія Бабіч. З першого дня воєнного вторгнення вона не залишала Одеську оперу. 

Тоді мистецьку акцію висвітлили близько 100 провідних інформагентств та телекомпаній з усього світу. Відеозвернення від діячів культури, музикантів, партнерів театру на підтримку Одеської опери приходили з усіх країн світу: Німеччини, Японії, Нідерландів, Бельгії, Італії… Берлінський філармонічний оркестр, ювілейний концерт якого в Оперному театрі мав стати однією з тріумфальних подій  одеського театрального сезону 2022 року, записав музичне відеопривітання на його підтримку. 

Гастролі Одеської опери на позиції військових

З початку війни низка артистів Одеської опери пішла до лав ЗСУ. Солісти опери та балету, артисти оркестру та хору брали участь у підготовці оборони міста у лавах територіальної оборони, у волонтерських рухах.

Читайте також: «Катерино, серце моє!»: чим живе Одеський Оперний під час війни?

Попри те, що частина колективу театру змушена була покинути місто, артисти, які залишилися в Одесі, під керівництвом Надії Бабіч доклали максимум зусиль, щоб знову радувати глядачів своєю майстерністю. Мистецький десант Одеської опери виїжджав з концертами в місця дислокації військових, підтримуючи бойовий дух воїнів ЗСУ. У рамках циклу «З любов’ю до України» виступав з благодійними концертами у Всесвітньому клубі одеситів, Лютеранської церкви, на концертних майданчиках Чорноморська. 

Вилучені кошти ВКО передавав до Територіальної оборони Одеської області.

Міжнародні гастролі Одеської опери

прапор україни з підписами бійців

Колектив театру проводив свою діяльність у гастрольних турах в Німеччини, Швейцарії, Франції, Нідерландах, Бельгії. У цей період було здійснені записи масштабних концертних програм, що транслювались. Це концерти:

  • до Міжнародного дня театру;
  • до Дня Європи — «Україна — Європа. Єднання»;
  • «Український вимір»;
  • «Феєрія балету»;
  • флешмоб до Дня Конституції України.  

Протягом квітня – травня  продовжувалася робота у театральних майстернях   щодо підготовки прем’єри опери «Катерина» на музику сучасного українського композитора Олександра Родіна за мотивами творчої спадщини Тараса Шевченка. Запланована вона була на березень 2022 року, але зірвана війною. 

Концерти зі сльозами на очах та світова прем’єра

одеська опера дає концерт військовим

В червні 2022 року Оперний театр відкрив свої двері глядачеві. Кількість місць, на які здійснюється продаж квитків відповідає кількості місць в спеціальному сертифікованому укритті театру. Зараз бомбосховище може вмістити понад 1000 відвідувачів.       

Постійними гостями вистав Одеської опери є військові та члени їх родин. А  нещодавно відбувся концерт, на якому неможливо було втримати сльози. Концерт для бійців, які увечері були присутні у театрі, а зранку вже поїхали на передову.

Попри воєнний час Одеський  оперний перший з-поміж оперних театрів України провів у серпні – вересні 22-го року VII Міжнародний фестиваль мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері». У його межах відбулась наймасштабніша культурна  подія за часів війни – прем’єра опери Олександра Родіна «Катерина». Авторкою ідеї, художньою керівницею цього унікального авторського проекту стала заслужена працівниця культури Надія  Бабіч. 

У листопаді, у Королівському театрі Мадриду Одеська опера здобула престижну міжнародну нагороду «INTERNATIONAL OPERA AWARDS» у номінації «Найкращий оперний театр». Цю відзнаку називають «Оперним Оскаром».

А у січні відбулася друга світова прем’єра «Катерини»  – її телевізійної версії. В річницю війни, 24 лютого – третя світова прем’єра телеверсії. Демонстрував виставу один з провідних європейських міждержавних культурних каналів –  «ARTE». Її трансляція пройшла у межах  розширеного програмного фокуса «Україна, рік війни в Європі». Вона стала  надважливим кроком на шляху включення української опери у контекст сучасного світового оперного простору, символом незламності та стійкості української нації. 

Читайте також: 

 

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції