Новини Одеси та Одеської області

Війна та Оперний: як артисти знаменитого театру допомагають нашим воїнам

Війна та Оперний: як артисти знаменитого театру допомагають нашим воїнам

Всесвітній клуб одеситів та Одеський національний академічний театр опери та балету організували концерт для поранених солдат ЗСУ.

Одним з наочних символів війни, що йде, є фото, на якому Одеський національний академічний театр опери і балету знаходиться в оточенні протитанкових їжаків і барикад з мішків з піском. У цьому поєднанні образів найвищої культури і опору звірячому оскалу нелюдів з’являється потужний внутрішній протест: як можна піддати загрозі серце і духовний центр чорноморської перлини, який створювався століттями, а може бути зруйнований лише за мить ракетного обстрілу?

– Таке почуття народжується в мене останнім часом, коли щоранку я йду на роботу, – каже Генеральний директор-художній керівник Одеського оперного театру Надія Бабич, – Але треба знати одеський народ, його любов до рідного міста, рішучість відстоювати свою свободу та духовні традиції. А служіння мистецтву – це висока духовність. І сьогодні я пишаюся тим, що багато наших артистів разом з іншими одеситами насипали пісок у мішки на морському узбережжі, а потім формували з них заслони дорогою до театру і з автоматами в руках стоять на захисті рідного міста.

На перший концерт, який відбудеться в Одеському національному академічному театрі опери та балету після закінчення війни, будуть запрошені бійці одеської територіальної оборони. Про це на прес-конференції після закінчення концерту повідомила генеральний директор театру Надія Бабич.

У ці трагічні дні російської агресії співаки Одеського оперного, як ніколи відчули, яку потужну «музичну зброю» вони мають. З одного боку, в наш тривожний час, коли зруйнований звичний життєвий ритм, а основний інформаційний зміст дня складають хвилюючі зведення з фронту, кожен дотик з майстерністю співаків найвищого світового рівня сприймається, як ковток свіжого повітря, як ще один імпульс надії, що ще , ще трохи і війна закінчиться перемогою України

Головний диригент Одеського оперного театру В’ячеслав Чорнухо-Волич (ліворуч) представляє солістів оперної трупи, які виступили на концерті: (ліворуч праворуч) Василь Добровольський, Марина Наймітенко, Олександр Прокопович, Павло Смирнов, Владислав Горай, Богдан Панченко, Ігор Парада та Юлія Терещук.

Члени та гості Всесвітнього клубу одеситів відчули цю музичну міць особливо гостро. Можливо вперше в житті вони почули арії з опер та народні українські пісні не в театрі, а в порівняно невеликій кімнаті клубу, де рояль примикав до першого ряду глядачів та кожна емоція, кожен рух душі співака сприймався особливо гостро. А як звучали голоси, коли вони були поруч, не розділені простором сцени та залу для глядачів!

– Після нашого виступу в Одеському військовому шпиталі один із поранених бійців, якого потім повезли на оздоровчу процедуру, сказав, що після сьогоднішнього виступу артистів йому не знадобиться анестезія, – розповідає заслужена артистка України, завідуюча оперної трупи театра Наталя Ютеш. – Для нас це була найвища подяка.

Пісню Одарки з опери “Запорожець за Дунаєм” виконує заслужена артистка України Олена Стародубцева.

Цей благодійний концерт під назвою «З любов’ю до України», організований Одеською національною оперою та Всесвітнім клубом одеситів, йшов у режимі on-line у youtube, а також записувався кількома одеськими телеканалами для подальшої передачі в ефірі.

– Ми дуже раді, що в оперному театрі виявили ініціативу і вирішили виступити у стінах нашого клубу, – каже його менеджер та ведуча концерту Оксана Шалашна. – Виступи одеських артистів у клубі під час війни вже завоювали популярність серед закордонних одеситів. Навіть під час концерту його дивилося понад дві з половиною тисячі глядачів з різних країн світу. Багато хто з них, судячи з відгуків, підтримає нашу акцію зі збору коштів для придбання бронежилетів для бійців одеської територіальної оборони.

Перед початком концерту п’ять нових бронежилетів Оксана Шалашна передала заступнику командира Одеської бригади тероборони Олексію Рудакову.

– Звичайно, зброя і досвід бійця мають значення в досягненні перемоги над ворогом, – ділився своїми враженнями після концерту полковник Рудаков. – Но найважливіший фактор успіху на полі бою, це мотивація солдата і офіцера, його внутрішня готовність віддати своє життя заради своєї страни та її народу. Як дзвонили мені колеги після концерту, що дивилися його на своїх айфонах, вони впіймали додатковий військовий кураж, впевненість у перемозі над ворогом.

Ще п’ять бронежилетів для бійців одеської тероборони передала менеджер Всесвітнього клубу одеситів Оксана Шалашна полковнику Рудакову.

Загалом Всесвітній клуб одеситів уже передав 15 бронежилетів для бійців тероборони. Певною мірою їх можна вважати матеріальним втіленням сили духу, з яким підтримують захист Одеси творчі сили Південної Пальміри.

Олександр ФЕДОРОВ

На заглавному фото: у дні війни в театрі не йдуть оперні та балетні спектаклі, але поруч із ним періодично відбуваються імпровізовані концерти;

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: