Новини Одеси та Одеської області

Все буде театр: в Одеському Оперному знову лунають овації

Все буде театр: в Одеському Оперному знову лунають овації

17 червня відновив свою роботу для глядачів Одеський Оперний театр. Так, він «не мовчав» весь це час – виїзні бригади артистів давали концерти у госпіталі, Всесвітньому клубі одеситів, Кірхі і просто під відкритим небом, йшли репетиції та запис вистав, але глядачі з нетерпінням чекали на зустріч.

В службових приміщеннях одеського оперного театру радісне пожвавлення. Розспівуються солісти, переговрюються музиканти, костюмери бігать із напрасованими сорочками а технічні служби налаштовують останні деталі. На фасаді, в ніші, де впродовж двадцятого століття стояли портрети вождів, розвивається прапор України. Перед центральним входом хоч ще і залишилися мішки з піском, але навкруги збирається нарядна публіка. Театр, двері якого були зачинені для глядачів 115 довгих днів – відкрився!

Одесский Оперный, фасад
Одесский Оперный, 17 июня 2022
Одесский Оперный, музыканты
Одесский Оперный, кулисы
Одесский Оперный, костюмы
Одесский Оперный, люстра
Одесский Оперный, внутри
Одесский Оперный, в зале
Одесский Оперный, люстра2
Одесский Оперный, зрительный зал2

Дозвіл Одеської військової адміністрації на відновлення діяльності закладів культури чекали вже з нетерпінням. Адже визивав деяке дивування тот факт, що в місті вже во всю працювали ресторани, бари, клуби, пляжі, а театри були закриті (хоча після спектаклей і в мирний час не відбувалися п’яні бійки чи інші порушення громадського порядку). Звісно, що зараз основна увага приділяється безпеці людей. Саме тому, перед відкриттям відбулася ретельна інспекція представників ДСНС. В проекті історичної будівлі не було передбачено бомбосховища. Але, як відомо в театрі існує ще декілька підземних рівнів. Там і були облаштовані окремі сховища для артистів та глядачів. До речі, кількість білетів тепер дорівнює кількості місць під землею – 250. Білетери пройшли тренінги з безпеки і мають проводити глядачів в укриття під час виникнення небезпеки. У разі тривалості тривоги не більше години, після її відміни – захід буде продовжуватися.

Одесский Оперный, убежище

Читайте також: Одеська Опера знову готова зустрічати глядачів

Перший гала-концерт присвятили воїнам ЗСУ, завдяки яким ми отримали змогу на можливістю насолоджуватися прекрасним. В програмі звучала музика українських та світових композиторів, були виконані відомі та улюблені арії.

Одесский Оперный открылся
Одесский Оперный, сцена
Одесский Оперный, в зале
Одесский Оперный, зрительный зал
Одесский Оперный, гала-концерт
Одесский Оперный, на сцене2
Одесский Оперный, представление

За словами головного диригента В’ячеслава Чернухо Воліча багато артистів та технічного персоналу театра зараз служить в ЗСУ або знаходяться в евакуаціїї. Але, тим не менш афіша на поточний та наступний місяці вже сформована і глядачі зможуть насолодитися не лише концертними виконанням творів, а й повноцінними великими постановками – операми «Аїда», «Запорожець за Дунаєм», «Трубадур», «Тоска», «Набукко», балетами «Дон Кіхот», «Маскарад», «Жизель» та іншими.

Оперный театр, афиша

Фото Юлії Сущенко та Дмитра Михайлова

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: