Новини Одеси та Одеської області

Петунія: правила вирощування

Петунія: правила вирощування

Петунія – королева квітів. Її використовують для декорування ландшафтів професійні дизайнери та для прикраси своїх будинків та клумб на присадибній ділянці.

Попит на квітку породжує створення нових сортів, які щорічно з’являються на ринку. Великий вибір сортів петуній можна знайти тут https://fazenda.net.ua/katalog-tovarov/semena-czvetov/petuniya/.

Вирощування петунії з насіння

  • Насіння на розсаду в теплиці висівають у середині березня. При цьому треба розраховувати на погану схожість та сіяти із запасом. Можна провести передпосівну обробку насіння, замочивши їх у стимулятор росту і додавши мінеральний комплекс для квітів.
  • Для посіву підходить пухкий, поживний та легкий ґрунт. Щоб підготувати субстрат для посіву петунії, необхідно взяти в однаковій кількості дернову землю, що перепрів перегній, торф і в половину менше піску.
  • Перед посівом верхній шар добре просіяти, щоб прибрати грудки і насіння рівно лягло. Саме насіння можна змішати з піском, щоб рівномірно висадити в підготовлений перед цим грунт. Після посіву полити та накрити плівкою або склом. Ідеальна температура для проростання +23 градуси.
  • За тиждень теплицю необхідно починати провітрювати, а сходи поливати використовуючи пульверизатор. У цей період дуже важливо забезпечити необхідний рівень вологості, але уникнути розвитку захворювання чорна ніжка, що виникає за високої вологості. При виявленні почорніння стебел розсади необхідно припинити полив і обробити рослину фунгіцидом.
  • Перед посадкою у відкритий ґрунт важливо загартувати розсаду, потримавши її у прохолодному приміщенні або виставляючи її на свіже повітря на кілька годин на день.
  • При появі 3-4 листя розсаду пікірують, при цьому важливо намагатися не струсити з коріння землю і висаджувати квіти в той же субстрат, у якому росла розсада раніше.

Догляд у період вегетації

  1. Головне для повноцінного цвітіння петунії – підтримання оптимального рівня вологості ґрунту. Тут необхідно враховувати різні фактори та самостійно вирішувати скільки разів поливати: 2 рази на тиждень або 2 рази на день.
  2. Розпушування ґрунту біля рослин забезпечить доступ кисню до кореневої системи та дозволить видалити бур’яни.
  3. Чергування кореневих та позакореневих підживлень кожні 7 днів. Для підживлення використовується спеціальний препарат для петуній або нітрофоску із розрахунку приблизно 25-35 г на 10 л води.
Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції