Новини Одеси та Одеської області

Професії в тренді: DevOps-інженер. Хто це?

Професії в тренді: DevOps-інженер. Хто це?

Ми вже звикли, що для програм у телефоні регулярно виходять оновлення. З’являються новий функціонал та можливості. Але іноді трапляються помилки, коли програма не завантажується, або погано працює.

Давайте розберемося, хто такий DevOps-інженер і чим він займається.

Що роблять DevOps-інженери?

DevOps – це не посада, а назва методології, Development та Operations (розробка та експлуатація). Ця методологія потрібна для того, щоб програмісти та кінцеві користувачі ефективно взаємодіяли. Коли програміст додає новий функціонал у додаток, його код проходить безліч етапів. Код тестують, перевіряють на вразливості, відправляють на сервер або до хмари для запуску в інтернеті. DevOps-інженер стежить за тим, щоб весь цей виробничий процес був швидким та автоматичним.

Що роблять DevOps-інженери?

У великих ІТ-компаніях працює кілька команд розробників. Одні пишуть код, а інші запускають його та експлуатують. DevOps-інженери потрібні, щоб робота між командами була злагодженою. Будь-які зміни коду, які вносять програмісти, мусять швидко потрапляти до користувачів. Це важливо, інакше компанії втрачатимуть прибуток. Ніхто не любить, коли в програмі виникають помилки, а розробники не поспішають їх виправляти.

Стаття на тему: Хто такий тестувальник ігор і скільки він заробляє?

Які навички потрібні DevOps-інженеру?

Девопси на роботі багато спілкуються із розробниками. Не буває стабільних програм, негаразди постійно трапляються: то програма не працює, то не «збирається» код у хмарі. З усіма цими проблемами зазвичай звертаються до DevOps-інженера. Усе, що пов’язане зі стабільністю інфраструктури, лягає на його плечі. Важливо вміти спілкуватися з людьми, шукати спільні точки дотику.

У роботі DevOps-інженера багато технологій швидко застарівають або стають неактуальними в конкретній компанії. Щоб залишатися на плаву, варто вибрати певний набір технологій: спеціалісти називають його стеком. Олег Миколайченко, який обіймає посаду Head of Infrastructure, рекомендує AWS, Terraform, Kubernetes, Prometheus Stack, EFK . Краще досконало знати один стек, ніж нахапатися верхівок різних технологій.

Стек технологій DevOps

Як стати DevOps-інженером?

Зазвичай у DevOps-інженери приходять із системних адміністраторів. Навички сисадміна дозволяють впоратися із більшістю завдань на початковому етапі. З часом DevOps «прокачує» потрібні знання та методи, які використовують у компанії.

Профільна освіта для DevOps-інженера не є обов’язковою. Роботодавцям важливо, щоб людина була з досвідом або вміла автоматизувати процеси.

Вас може зацікавити: Курсы английского для специалистов — современные профессии

Багато компаній готують DevOps-інженерів на інтенсивних курсах, які називаються буткемпами. Цей процес триває від 3 до 6 місяців. Найчастіше після закінчення курсів компанія гарантує працевлаштування. Варто зазначити, що курси є досить дорогими — від 2 тисяч доларів. Але й зарплати в цій сфері не малі.

Скільки заробляє DevOps-інженер в Україні?

Скільки заробляє DevOps-інженер?

Середня зарплата DevOps-інженера в Україні – 60 тисяч гривень. На випробувальному терміні спеціалісти отримують від 15 до 40 тисяч гривень. Просунуті Senior DevOps одержують від 5 тисяч доларів.

Великі компанії шукають людей з досвідом роботи системним адміністратором щонайменше 2 роки. За такий термін сисадмін стикається з усіма можливими проблемами та вміє їх розв’язувати. Працювати потрібно, як правило, в офісі, але є й дистанційні варіанти. Компанії передбачають системи бонусів, щоб утримати та мотивувати DevOps-інженера.


Читайте також: Кто в Украине получает зарплату 100 тысяч гривен — названы профессии

Фото: Pexels, Unsplash

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: