Новини Одеси та Одеської області

Повернення техогляду для автівок у 2022 році: що відомо?

Повернення техогляду для автівок у 2022 році: що відомо?

В Україні можуть повернути обов’язковий техогляд автомобілів. Міністерство інфраструктури підготувало законопроект, у якому зафіксовано цю вимогу.

Давайте розберемося, кого стосуватимуться зміни і як часто потрібно буде проходити техогляд.

Чому хочуть повернути обов’язковий техогляд?

Законопроект розробили, щоби привести українське законодавство до європейських норм. Це частина угоди про асоціацію з Євросоюзом. 2011 року від обов’язкового техогляду відмовилися через корупцію, але тоді курс до ЄС не був закріплений у Конституції. Зараз цю норму хочуть повернути.

У пояснювальній записці йдеться, що на українських дорогах дуже багато аварій, зокрема через поганий технічний стан автомобілів. Обов’язковий техогляд допоможе знизити смертність і травматизм, вважають автори законопроекту. З’являться реальні механізми, щоб притягти водіїв до відповідальності за неналежний стан автомобіля.

Стаття на тему: В Украине открыли доступ к вин-кодам автомобилей

Обов’язковий техогляд хочуть запровадити ще й для того, щоби знизити шкідливі викиди в атмосферу. Вихлопні гази автомобіля повинні відповідати нормам, прийнятим у Європі.

Чому хочуть повернути обов'язковий техогляд?

Які автомобілі мають проходити техогляд?

Обов’язковий техогляд хочуть запровадити для всіх легкових автомобілів, мікроавтобусів, вантажівок та причепів. Періодичність залежатиме від кількох факторів:

 • Легкові автомобілі (не більше 8 пасажирських місць) – через 4 роки після першої реєстрації, далі кожні 2 роки
 • Мікроавтобуси , що використовуються як таксі (не більше 9 пасажирських місць) – через 1 рік після першої реєстрації, далі щорічно
 • Автобуси (більше 8 пасажирських місць) – через 1 рік після першої реєстрації, далі щорічно протягом 9 років, після 10 років кожні півроку
 • Вантажівки до 3,5 тонни — через 4 роки після першої реєстрації, далі кожні 2 роки
 • Вантажівки понад 3,5 тонни — через 1 рік після першої реєстрації, далі щорічно
 • Будинки на колесах – через 1 рік після першої реєстрації, далі щорічно
 • Мотоцикли (з об’ємом двигуна понад 125 куб.см або електродвигуном потужнішим за 4 кВт) — через 2 роки після першої реєстрації, далі кожні 2 роки

Скільки триває техогляд і що перевірятимуть?

Якщо дата першої реєстрації невідома, періодичність відраховують від дати випуску транспортного засобу. Крім того, незалежно від дати проведення останнього техогляду, потрібно пройти його по-новому в таких випадках:

 • після перереєстрації (новий власник) – протягом 10 днів
 • після серйозної ДТП — якщо пошкоджено підвіску, кермо, гальмівну систему, деформувався кузов або спрацювали подушки безпеки
 • у разі виявлення під час придорожньої перевірки недоліків, що загрожують безпеці руху

Скільки триває техогляд і що перевірятимуть?

Згідно з постановою Кабміну, розрахунковий час техогляду залежить від типу транспортного засобу:

 • 30 хвилин для причепів
 • 40 хвилин для легкових автомобілів
 • 60 хвилин для вантажних автомобілів
 • 65 хвилин для автобусів

Техогляд не пройдуть биті автомобілі та ті, що на іноземних номерах.

Весь процес техогляду має фіксуватися на фото та відео. За результатами перевірки експерт складає електронний протокол та роздруковує його на папері.

Які автомобілі мають проходити техогляд?

Порядок технічного огляду встановлює Кабмін. Щоб відповідати європейським нормам, під час техогляду перевіряють такі параметри:

 • токсичність вихлопних газів
 • справність кермового управління
 • ефективність гальмівної системи
 • тонування скла
 • освітлення, сигнальна та аварійна системи

Зараз середня вартість техогляду для легкового автомобіля становить 1100 гривень. Чи стане вона більшою після ухвалення законопроекту та збільшення попиту — покаже час.

Де можна пройти техогляд в Одесі?

На січень 2022 року в Одесі вже є 19 сертифікованих станцій обов’язкового технічного контролю. Ви можете завантажити повний список у програмі «Дія».

Якщо законопроект ухвалять у 2022 році, то кількість станцій, скоріш за все, збільшиться. Але не всі автомайстерні та СТО зможуть надавати послугу з обов’язкового техогляду. Потрібні спеціальні засоби діагностики, а також обладнання для перевірки токсичності викидів із вихлопної труби. І все це має бути розташоване за однією адресою.

Де можна пройти техогляд в Одесі?

Щоб займатися такою діяльністю та отримати статус випробувальної лабораторії, потрібна акредитація. Тільки після перевірки у Міністерстві інфраструктури, СТО або автомайстерня зможуть потрапити до офіційного реєстру.

Читайте також: Как подготовить автомобиль к продаже — советы и рекомендации

Фото: Pexels

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції