Заборону на купання в морі, продаж риби та морепродуктів без документів, а також галасливі нічні вечірки в Одесі запровадили після підриву Каховської ГЕС. Як контролюють та карають порушників, дізнавалася «Одеське життя».
Нагадаємо, після вибуху на Каховській ГЕС потоки води принесли до Одеської затоки не лише сміття, а й загрозу епідемій, мінну небезпеку. У зв’язку з цим в Одесі було запроваджено заборону на купання, вилов морепродуктів, а також роботу нічних клубів.
Пляжі: попереджають та відпускають
Контролюють міські пляжі патрулі комунального управління «Муніципальна варта» та обласної Нацполіції.
У «Муніципальній варті» нам розповіли, що у пляжній зоні встановлені пости, рейди проходять регулярно, а набережною їздять машини з гучномовцями, інформуючи громадян про підвищену небезпеку поширення епідемічних захворювань.
Затримувати порушників у «Муніципальної варти» немає права. Охоронці лише попереджають людей про заборони та не пускають у пляжну зону транспортні засоби.
Немає такого права і співробітники Нацполіції. Законодавчо штрафів за порушення заборони купання не передбачено. За інформацією Головного управління національної поліції на Одещині, «під час патрулювання здійснюються інформаційні, профілактичні заходи та роз’яснювальні бесіди з населенням про небезпеку перебування на пляжах та у воді».
Нічні клуби: виписують штрафи
Щовечора розважальні заклади в районах міста контролює група швидкого реагування “Муніципальної варти” спільно з Нацполіцією. Тут, виявивши порушення, «роз’яснювальними бесідами» не обмежуються.
Станом на 22 червня, повідомляють у ГУНП в Одеській області, «працівниками підрозділів було виявлено та задокументовано понад 75 адміністративних правопорушень, у тому числі 4 факти за ч. 2 ст. 156
КУАП щодо продажу розважальними закладами алкогольних напоїв після 22.00. Наразі зазначені протоколи направлені на розгляд адмінкомісії. Санкція ч. 2 ст. 156 КУпАП тягне за собою накладення штрафу від 400 до 800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян». Що становить від 6800 до 13 600 гривень.
Морепродукти: штрафують та конфіскують
Торгівлю рибою та морепродуктами спільно контролюють співробітники рибоохорони, міського управління розвитку споживчого ринку, Держпродспоживслужби та Нацполіції. Як інформує Головне управління обласної національної поліції, станом на 21 червня було перевірено близько 1000 місць можливої реалізації продуктів харчування: 181 ринок, 65 місць стихійної торгівлі, 734 магазини, торговельні павільйони, лотки. Задокументовано 25 адміністративних правопорушень. Протоколи направлено до суду для ухвалення рішення. Санкції передбачають накладення штрафу — від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією об’єктів торгівлі.
За інформацією Держпродспоживслужби, через відсутність документів, що засвідчують походження товару, на ринках Одеси та Одеської області не допущено до реалізації 944,212 кілограма риби та морепродуктів.