Підрив Каховської ГЕС вночі, 6 червня, спровокував чи не найбільшу технологічну катастрофу в Європі за останні десятиліття, тим самим поставивши під загрозу життя тисяч мирних жителів.
Каховська ГЕС повністю зруйнована після підриву російськими окупантами й не підлягає відновленню, розповіли в Укргідроенерго.
Херсонський журналіст Костянтин Риженко у своєму телеграм-каналі повідомляє, що підрив Каховської ГЕС росіяни здійснили о другій ночі. Але вони не бачили наскільки сильно.
Тому вони вважали, що акуратно підірвали невелику частину ГЕС і підтоплюють наших військових на островах. Гауляйтер Нової Каховки Леонтьєв о 6:06 ранку каже що підрив ГЕС це фейк. І вони не знають, чому там піднялась вода.
Кілька пропагандистських телеграм-каналів пишуть про підрив невеликої ділянки.
О 6:51 росіяни в Новій Каховці бачать, що дамба знищена, до окупантів починає доходити, що вони наробили. Гауляйтер Нової Каховки різко змінює риторику і каже, що підриву не було, а дамбу обстріляли з боку ЗСУ.
Але пропагандисти працюють по методичці й пишуть, що дамба, яку раніше обстрілювали, сама трохи втомилась і трохи поламалась.
Інші російські телеграм-канали, що співпрацюють з військовими, радіють, що через підрив каховської дамби позиції ЗСУ на островах підтоплює.
Коли росіяни розуміють, що створили масштабну техногенну екологічну катастрофу, за обсягом майже як Чорнобиль, вони починають звинувачувати українську сторону в провокаціях. Але росіяни так і не визначилися, що трапилося з дамбою. одні пиуть, що підірвали, інші – обстріляли з РЗСО “Ольха”.
За словами журналіста, будь-який спеціаліст саперної справи дасть стовідсоткову гарантію, що ззовні неможливо зробити такі руйнування, тут пошкодження методом закладки вибухівки
Те, що вчинили росіяни сьогодні – це величезна міжнародна трагедія, особливо в екологічному сенсі.
Підрив Каховської ГЕС може призвести до різкого опріснення Чорного моря. Під загрозою його екосистема, вважає радник голови Офісу президента Дар’я Зарівна.
Також підрив Каховської ГЕС може мати негативні наслідки для Запорізької АЕС, адже вода з Каховського водосховища необхідна для отримання підживлення для конденсаторів турбін і систем безпеки ЗАЕС. Проте наразі ситуація контрольована, український персонал моніторить усі показники, повідомляють в Енергоатомі.
На Каховській ГЕС зруйновано 11 із 28 прольотів, до зони підтоплення можуть потрапити 80 населених пунктів. Місцеві мешканці публікують відео, де Каховська ГЕС пішла під воду.
Біля Запоріжжя рівень води в Дніпрі впав до 10 метрів.