Про курортний сезон цього року одеситам доведеться забути. Потоки води, що хлинула зі зруйнованого Каховського водосховища, принесли до Одеської затоки не лише сміття, а й загрозу епідемій, мінну небезпеку. Не вдасться цього року поласувати бичками та мідіями. А любителів галасливих нічних вечірок змусять дотримуватися комендантської години.
Заборона купатися та перебувати на пляжах
Купатися в морі і перебувати на пляжах, нарешті офіційно заборонили.
Таке рішення було ухвалено на позачерговому засіданні комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Виконавчого комітету Одеської міськради.
Пляжі Одеси визнані непридатними для купання через істотне погіршення стану води та реальну небезпеку для здоров’я населення.
До того ж внаслідок підриву греблі Каховської ГЕС вода з Дніпра змила першу лінію оборони росіян на лівому березі річки. Тому на одеські пляжі може викинути міни та інші вибухонебезпечні боєприпаси.
Заборонено купатися і в лиманах, і в інших відкритих водоймах. Заборона стосується мешканців усіх населених пунктів Одеської області.
За даними Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, у пробах води, відібраних на пляжах «Ланжерон», «Лузанівка», 10 станція Великого Фонтану та «Аркадія», виявлено яйця та личинки гельмінтів людей та тварин (гострики, волосоголівці, аскариди), а також ооцисти криптоспоридій. До того ж за мікробіологічними та вірусологічними показниками виявлено позитивні зразки на ротавірус А, астровірус, сальмонеллу та холероподібний вібріон. Холерну паличку у воді не виявлено.
За інформацією Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу, у відібраних пробах морської води зафіксовано перевищення зважених речовин у 1,4 раза, солоність нижча за норму у 2,2 раза.
Морепродукти: заборонено продаж із невстановлених місць вилову
Рішенням комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій в Одесі заборонено продаж риби та інших морепродуктів, місце вилову яких не встановлено. Це правило стосується як стихійної торгівлі – з прилавків на вулицях та поблизу ринків, так і реалізації у магазинах та кіосках.
Співробітники рибоохорони, міського управління розвитку споживчого ринку, Держпродспоживслужби та поліції провели перевірки на ринках Одеси. Мета інспекції – з’ясування походження риби та морепродуктів, наявність необхідних супровідних документів на цей товар, недопущення торгівлі рибопродуктами з водойм, що сполучаються з Чорним морем.
За інформацією Держпродспоживслужби, такі рейди були проведені на ринках “Привіз”, “Новий”, “Південний”, “Київський”, “Черемушки”.
В результаті рейду було не допущено до реалізації дев’ять кілограмів річкової риби. Крім того, понад 300 кілограмів копченої, в’яленої, охолодженої, живої, солоної риби не допущено до торгівлі фахівцями державних лабораторій ветеринарно-санітарної експертизи на ринках області.
Нічні клуби: обмеження роботи розважальних закладів
Попри те, що комендантську годину в Одесі ніхто не скасовував, багато нічних клубів та ресторанів у місті продовжували працювати. Після низки скандалів із галасливими вечірками, які не припинялися навіть під час повітряної тривоги, влада роботу розважальних закладів обмежила. Таке рішення спільно ухвалили начальник Одеської обласної державної військової адміністрації та командувач оперативно-стратегічного угрупування військ «Одеса». Пояснили його високою небезпекою для життя та здоров’я людей в умовах війни та необхідністю забезпечення громадської безпеки та порядку.
За новими правилами в період з 22:00 до 09:00 в Одесі заборонено роботу всіх розважальних комплексів та клубів. Не допускається використання світлообладнання, яке демаскує територію. Заборонено гучну музику: не можна користуватися звуковим обладнанням, апаратурою, акустичними системами.