Новини Одеси та Одеської області

Оголошено збір зброї для Херсонщини

Оголошено збір зброї для Херсонщини

«Книга — найкращий подарунок». Ця крилата фраза компартійної «трудівниці» Надії Крупської у роки СРСР викликала глухе роздратування. Адже саме гарні книги — розумні, цікаві — мало не очолювали список дефіциту в країні. А ті, які були у вільному доступі, як стало зрозуміло, зробили чорну справу, посприявши зародженню частини населення нашої колишньої країни впевненості у своїй величі.

І ось на цій самій величі і на гусеницях танків вони увірвалися до мого рідного Херсона звільняти нас від чогось там. «Раби прийшли звільняти від рабства вільних», — гнівно лунало у Херсоні під час окупації.

Пограбована бібліотека ім. Олеся Гончара

бібліотека ім. Олеся Гончара

бібліотека ім. Олеся Гончара

Коли наша армія звільнила Херсон від «асвабадителей», стало ясно, від чого звільнили нас непрохані гості. На жаль, для оприлюднення всього мартиролога не вистачить і газетного розвороту, а поки що поведемо мову про обласну універсальну наукову бібліотеку імені Олеся Гончара.

Якщо на початку я з іронією згадав, що книга — найкращий подарунок, то зараз, стосовно «Гончарівки», я повторю це, але вже з надією на те, що одесити зрозуміють всю серйозність ситуації. «Гончарівка», що гордо височить на високому правому березі Дніпра, мало того, що «по повній програмі» отримала «братський привіт» від російської артилерії з лівого берега, так перед втечею з Херсона вони її ще й пограбували.

Цінні видання були вкрадені, безліч шкідливих у їх розумінні книг пішло на розпалювання «буржуйок».

Пограбування інших бібліотек Херсонщини

Список подібних злочинів не обмежується втратами однієї обласної бібліотеки. У кількох громадах Херсонщини пошкоджено та пограбовано:

  • у Білозерській — сім бібліотек;
  • у Станіславській — чотири;
  • у Чорнобаївській — шість.

Благодійний збір книг для бібліотек Херсонщини

збір книг для Херсонщини

збір книг для Херсонщини

Для них всіх зараз КНИГА — КРАЩИЙ ПОДАРУНОК. До 10 квітня оголошено благодійний збір книг для бібліотек Херсонщини.

Шановні одесити, якщо ви маєте можливість — поділіться, будь ласка, дитячими, підлітковими, «дорослими» книгами українською або англійською мовами.

Олена Жогальова зможе отримати їх у відділенні №20 Нової пошти у Херсоні. Її телефон 066-52-57-888.

* * * * *

До речі, не подумайте, будь ласка, прочитавши в заголовку про зброю, що автору цих рядків попалася несвіжа горілка. Так-так, ніяких лапок: книги — це зброя! Впевненість у цьому я народив за 9 чорних місяців окупації. Дуже багато читав книжок, які роками відкладав на потім. А коли прийшло це «потім», просто жахнувся: «червоною ниткою» через ці книги проходить обраність, наріжність, велич саме російського народу. І другорядність, дрібність, духовна відсталість «всяких там» інших. Так, усі подібні книги – це зброя. А, як відомо, «проти лому немає прийому, проти лому потрібен лом». Так що підключіться, будь ласка, шановні читачі, до постачання херсонських бібліотек цікавими книгами, що не перекошують свідомість.

Валерій Боянжу, Херсон — Одеса

Читайте також:

 

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: