Новини Одеси та Одеської області

Одеські котоскульптури: в дорогу Котячою стежкою (+карта)

Одеські котоскульптури: в дорогу Котячою стежкою (+карта)

8 серпня – Міжнародний день кішок, і саме час пройтися одеським котомаршрутом і познайомитися або ще раз зустрітися з нашими котоскульптурами.

Ще нещодавно одеські хвостаті котоскульптури (настінні зображення мурлик — не в рахунок) можна було перерахувати на пальцях. Але одного разу одеський скульптор Тетяна Штикало запропонувала ідею створити суто одеську «Котячу стежку», і з того часу ми можемо похвалитися багатьма творіннями одеських котів, «увічнених» у різних місцях Одеси. До речі, Тетяна — автор більшості хвостатих коте на цій дивовижній стежці.

Котяча стежка — не найкоротша подорож, більше того, нею створені навіть спеціальні екскурсійні маршрути з пошуку чергового хвостатика, що сховався десь, і який виникне перед вами раптом у самому несподіваному місці.

Ще до «офіційного» виникнення Котячої стежки на ній вже проживали коти-котики, яких за віком можна назвати «поважними». У Міжнародний день кішок ми пропонуємо здійснити прогулянку по Одесі та подивитися на наших котів.

1 Металевий Кіт-злодій на даху будинку на розі вулиць Буніна та Пушкінської. Він дуже задоволений: щойно стягнув зв’язку сосисок.

одеські коти

2 Кіт — улюбленець тітки Соні, який крутиться біля її ніг у рибному корпусі біля Привозу. Скульптор – Ігор Івченко.

3 Ще три коти пильно і плотоядно придивляються до голубів. Ця композиція прикрашає вхід в аптеку на розі вулиць Генерала Петрова та Івана та Юрія Лип.

4 Композиція «Одеський час» до Міськсаду теж має у своїй «родині» котика. Скульптор — Михайло Рева.

5 Можна знайти котоскульптуру і дворику Литмузея. Хвостатик увінчує композицію, присвячену героям «Зеленого фургона» А.Козачинського. Скульптор – Олександр Токарєв.

А тепер — про «свіжіші» кототвори:

6 На Військовому узвозі з’явилися два сфінксоподібні котики скульптора Віктора Тиблевича. Потому одного з них вкрали, а другого нещодавно понівечили.

7 Кішка Базаріна живе біля входу в м’ясний корпус Нового ринку з боку вулиці Торгової. Скульптор — Тетяна Штикало.

8 На набережній Ланжерона можна помилуватися «ліхтарним» котом. Автор — Клим Степанов.

9 Ще один хвостатик з’явився на стіні будинку на Деволанівському узвозі. Скульптура називається «Кіт у положенні». Скульптор — Тетяна Штикало.

одеські коти

Ще один кіт — Моріс, або Улюблений кіт Жванецького — прописався на підвіконні Всесвітнього клубу одеситів. Скульптор — Тетяна Штикало. Кота крали. Таня його відновлювала.

11 Кіт Скіф із таємничою усмішкою проживає на одній з алей парку Шевченка, недалеко від скейт-майданчика. Скульптор — Клим Степанов.

12 Кітка Пушинка, вона ж — кішка-геймер «прописана» разом зі своїм планшетом на лавці по провулку Маяковського, 1. Скульптор — Тетяна Штикало. Пушинку крали, крали та її планшет. Тетяна Штикало невтомно відновлювала скульптурну композицію.

13 Кіт Вальтер уважно дивиться на дівчину зі смартфоном на вул. Ланжеронівській, 12. Автор цієї композиції – Сергій Кудрявцев.

14 Скляний кіт Вітражик живе на камені у ставку парку Перемоги. Скульптор — Катерина Шелигіна. Кота нищили двічі. Його відновили втретє.

15 Розумний кіт (Кіт вчений) вивчає Дерево знань у дворі Політеха, а заразом є частиною цієї скульптурної композиції. Автор — Вадим Колесник.

16 Білий Кіт Вчений разом із книгами прикрашає вхід до школи №81 на Фонтанській дорозі, 26. Скульптор — Тетяна Штикало.

17 Кіт Чилік живе на фасаді будівлі Дельфінарію. Скульптор — Тетяна Штикало.

18 Кішка Софа з кулоном у вигляді Ейфелевої вежі проживає на Катерининській площі, 4. Скульптор — Тетяна Штикало.

одеські коти

19 Офісний кіт Рижик («Кіт офісний») заснув прямо на перилах будівлі на Великій Арнаутській, 39 (кут Сєрова). Скульптор — Тетяна Штикало. Коту «добрі люди» одного разу відірвали хвіст. Вилікувала красеня авторка скульптури.

одеські коти

20 Співаючі, вони ж — крики коти До, Ре, Мяу зайняли своє місце на вул. Леонтовича, 16а, кут Пантелеймівської – навпроти театру Музкомедії. Скульптор – Тетяна Штикало.

21 Замок Монстрів (дача Анатра) на Французькому бульварі охороняє Кіт Сіфон. Скульптор — Тетяна Штикало.

22 На розі Польської та Грецької вулиць уплітає кільки в томаті Кіт Васька. Скульптор — Тетяна Штикало.

одеські коти

23 Коти, що читають (і слухають), розташувалися на Французькому бульварі, 60. Скульптор — Сергій Кудрявце в. На жаль, його кіт Трушний-Татушний кіт Трушний-Татушний  (на великому фото) на площі Віри Холодній був викрадений із клітки.

24 Кіт став частиною скульптурної композиції у дворі будинку на Успенській, 75. Він розташувався біля ніг старого моряка та його онуки. Скульптор – Олександр Коваленко.

25 Кот-джентльмен проживає біля входу у двір будинку № 17 на вул. Катерининської. Скульптор — Тетяна Штикало. Кіт зазнав «уваги» вандалів, але встояв. Тетяна Штикало упорядковуватиме його.

одеські коти

26 Котик зустрічає разом із Рибачкою Сонею Костю-моряка у дворі «морського» будинку на вул. Середній, 47.

27 Металевий Кіт-астроном з телескопом вивчає зірки на розі вулиць Жуковського та Олександрівського проспекту. Скульптор – Кирило Максименко.

28 Кіт-флюгер (до речі, підказка Тетяни Штикало) проживає на балконі будинку № 40 по вул. Преображенській.

29 Зовсім недавно на набережній Ланжерона, біля готелю «Дача ЛанжеронЪ» встановили «Два кулі»-2. Одну з куль «заселив» Кіт Ізюм у тільнику і тут же солодко заснув. Автор скульптури – Тетяна Штикало.

30 Бувають у нас і зовсім несподівані котоскульптури. Ще чотири одеські коти (спасибі Тетяні Штикало за підказку!). виявлено на пам’ятнику «Голос Одеси», Віктору Тиблевичу, встановленому навпроти пам’ятника Утьосову на Дерибасівській.

Підійдіть до «Голосу Одеси» та придивіться уважно. Серед різних одеських героїв ви побачите хвостатиків. До речі, дуже оригінальних…

Отже, що у нас виходить із нашою «Котячою стежкою»? Ми нарахували 30 арт-об’єктів. Якщо ж рахувати за кількістю в них пушистиків, то виходить набагато більше.

Їх створюють і одягають у зимові та літні одяги, їх прикрашають віночками, ними милуються. Часом ламають-крадуть-псують… Але завдяки нашим майстрам вони оживають заново, створюючи головне, чого ми всі потребуємо — посмішку та позитив. В дорогу Котячою стежкою Одеси! Вона, до речі, поповнюватиметься новими героями.

Спеціально для одеситів та гостей міста ми зробили мапу всіх котоскульптур Одеси.

Фото автора, фото «Котів, що читають» — odessa.online


Раніше ми розповідали про те, що як виглядає одеський Пале-Рояль у розпал літа.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції