Одеська книжкова скарбниця стала точкою опори у години блекаутів

Одеська книжкова скарбниця стала точкою опори у години блекаутів

Заходиш у фойє історичної величної будівлі Одеської національної наукової бібліотеки (ОННБ) на вулиці Пастера, 13 – і одразу стає зрозуміло: чергове відключення світла – не така вже й страшна проблема. Тут столи і столики, інші зручні сидіння і головне: те саме світло, яке вам зараз таке необхідне. А ще тут тепло у всіх сенсах. Вас тут чекають, вам тут раді і готові надати послуги, про необхідність яких ще нещодавно ніхто і не здогадувався.

Блекаут… Це поняття увірвалося в наше життя, як і багато інших, під час війни. Тепер кожен із нас, певно, вже знає не лише адресу найближчого притулку, а й «Пункту незламності». Часом вони просто рятують, коли розрядився мобільник і нічим уже з цієї ж причини не може допомогти інший гаджет, що теж вимагає підживлення.

Ще до відкриття в Одесі «Пунктів незламності», коли рашисти стали завдавати ракетних ударів по Україні, ушкоджуючи енергетичну інфраструктуру, в ОННБ почали надавати одеситам нові послуги. Так одеська книжкова скарбниця стала ще справжньою підтримкою, точкою опори.

Научная библиотека
Научная библиотека2
Научная библиотека3
Научная библиотека4
Научная библиотека5
Научная библиотека6

Біля входу до бібліотеки – оголошення з переліком усіх послуг. При цьому наголосимо, що в ОННБ – не «класичний» «Пункт незламності», хоча девіз створення тут цілої серії необхідних одеситам послуг звучить так: «Разом ми сила! Бібліотеки – ваші точки опори! Світло, інтернет, робочий простір – працюємо для вас, незламні!».

Що саме пропонує бібліотека в ці непрості дні?

З 10:00 до 17:00 на Пастера, 13 ви зможете зарядити мобільні пристрої, скористатися Wi-Fi, попрацювати на своєму ноутбуці, закип’ятити воду і підігріти їжу. Все це, звісно, безкоштовно.

Научная библиотека7
Научная библиотека8
Научная библиотека9
Научная библиотека10
Научная библиотека11

У разі повітряної тривоги бібліотекарі зорієнтують вас і допоможуть дістатися безпечного місця.

…Поки заряджається мобільник, можна ознайомитися з новинками літератури на стендах, можна попрацювати в тиші, відчуваючи, що такі відомі з дитинства поняття, як «світло» та «тепло», мають ще й інші сенси – набагато значніші, коли йде війна. ..

Читайте також:

Марія Котова
Фото автора

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
1 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ірина БІРЮКОВА
Ірина БІРЮКОВА
1 рік тому

Від усієї команди Одеської національної наукової бібліотеки щиро дякую редакції Одеського життя й журналістці Марії Котовій за увагу до життя книжкової родини Odesa National Scientific Library/ Одеська національна наукова бібліотека

Перефразуючи Кортасара (“Всі вогні – вогонь”), всі ми разом – СВІТЛО! В кожній людині, яка долає викличні й складні оставини воєнного часу та не припиняє читати, вчитися, розвиватися, піклуватися про ближнього – СВІТЛО!

Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції